Aktualności

Pierwszy Buick Cascada z zakładów w Gliwicach

cq5dam.web.1280.1280Z linii produkcyjnej zakładów w Gliwicach zjechał dziś pierwszy Buick — kabriolet Cascada w atrakcyjnym srebrnym kolorze (flip chip silver), wyposażony w 20‑calowe dynamiczne, dwukolorowe obręcze kół z podwójnymi ramionami. Elegancki kabriolet przeznaczony na rynek północnoamerykański jest napędzany turbodoładowanym czterocylindrowym silnikiem 1.6 o mocy 200 KM, współpracującym z sześciobiegową przekładnią automatyczną.

Cascada jest pierwszym Buickiem i pierwszym modelem w ogóle, który gliwickie zakłady będą eksportować do Stanów Zjednoczonych. Fabryka w Gliwicach produkuje Ople Cascada na rynki europejskie, a w lutym 2015 roku rozpoczęła eksport Holdenów Cascada do Australii i Nowej Zelandii.

 „Jesteśmy zadowoleni z tego, że samochody z Gliwic są doceniane na całym świecie. Buick Cascada jest nie tylko kolejnym dowodem wszechstronnego doświadczenia polskiego zespołu, ale także potwierdzeniem atrakcyjności projektowanych przez GM światowej klasy samochodów, które produkujemy w Gliwicach” — powiedział Andrzej Korpak, dyrektor zarządzający GM Manufacturing Poland.

W uroczystości wziął udział konsul generalny z krakowskiego konsulatu Stanów Zjednoczonych Ameryki w Polsce, Walter Braunohler, który powiedział: „Uwielbiam Buicki i uwielbiam kabriolety. Dzięki tak wspaniałej współpracy między naszymi krajami, ten elegancki kabriolet wkrótce pojawi się na amerykańskich drogach”.

Kabriolet Buick Cascada został zaprezentowany na Północnoamerykańskim Międzynarodowym Salonie Motoryzacyjnym w Detroit w 2015 roku, a jego sprzedaż rozpocznie się na początku 2016 roku. Cascada, mierząca 4,7 metra długości, jest eleganckim czteromiejscowym samochodem średniej klasy o wydłużonej sylwetce, wyposażonym w miękki dach o zaawansowanej konstrukcji. Model oferuje ekskluzywną jakość i możliwość jazdy z otwartym nadwoziem w bardzo atrakcyjnej cenie. Złożenie elektrycznie sterowanego miękkiego dachu zajmuje zaledwie 17 sekund. Mechanizm można uruchomić przyciskiem w czasie jazdy przy prędkości do 50 km/h. W podwoziu Cascady standardowo zastosowano najlepsze rozwiązania, takie jak zawieszenie przedniej osi z kolumnami HiPerStrut (High Performance Strut), które dają przyjemność z jazdy i znakomite właściwości trakcyjne. Będzie to pierwszy od 25 lat kabriolet marki Buick oferowany w Stanach Zjednoczonych.

Przez lata gliwicki zespół wypracował sobie znakomitą renomę, montując samochody wyróżniające się wysoką jakością, takie jak mały miejski Opel Agila, pięć generacji kompaktowej Astry i kompaktowy minivan Zafira. Obecnie zakład produkuje elegancką Cascadę i różne wersje Astry. We wrześniu w Gliwicach uruchomiono regularną produkcję zupełnie nowego Opla Astry w wersji hatchback, nagrodzonego prestiżową „Złotą Kierownicą”.

Fabryka Opla w Gliwicach jest jednym z największych pracodawców w regionie. Od ponad 16 lat zakład produkuje samochody na różne rynki w Europie, Afryce, Ameryce Północnej, Azji i Oceanii oraz jest jednym z największych eksporterów w Polsce. Dzięki udanym projektom w zakresie ochrony środowiska, skoncentrowanym na optymalizacji zarządzania energią, należy on do najlepszych zakładów GM pod względem poziomu zużycia energii.