Aktualności

Pierwsze zdjęcia nowej Kia Sportage

All-New Kia Sportage (1)aKia Sportage III generacji pojawiła się w sprzedaży w 2010 roku i od razu została przebojem w Polsce i całej Europie. Po pięciu latach od premiery koreański producent wprowadza zupełnie nową, rewolucyjną odsłonę swojego bestsellera.

Kia Motors Europe opublikowała właśnie pierwsze oficjalne zdjęcia Kia Sportage IV generacji, charakteryzującej się atrakcyjnym, nowym designem nadwozia. Sceną światowej premiery najnowszej Kia Sportage będzie rozpoczynający się 15 września br. Międzynarodowy Salon Samochodowy we Frankfurcie (IAA 2015).

Kia Sportage IV już generacji wystylizowana została w sposób śmiały i wyrazisty. W oczy rzucają się duże felgi, które w połączeniu z całym nadwoziem dają poczucie mocy i zwinności. Nadwozie nowej Kia Sportage emanuje wizualną harmonią ostrych linii definiujących obrys nadwozia oraz prostotą detali, przywodząc na myśl stylistykę współcześnie ikonicznych samolotów myśliwskich.

Największą zmianą w stylizacji karoserii jest nowe „oblicze” samochodu, w którym światła główne nie są już zintegrowane z atrapą chłodnicy – a rozciągają się ku tyłowi wzdłuż ostrych przetłoczeń pokrywy silnika i wyraźnie zaznaczonych nadkoli. Charakterystyczny dla nowych Kia grill w kształcie „tygrysiego nosa” został poszerzony i osadzony niżej niż do tej pory. Efektem tego jest wrażenie bardziej okazałego wyglądu i większej stabilności na drodze.

Nowa Kia Sportage przyciąga wzrok usportowioną i pochyloną do tyłu charakterystyczną sylwetką, dobrze znaną z modelu III generacji, z lekko opadającą ku tyłowi linią dachu, większym zwisem przednim, krótszym zwisem tylnym oraz wydłużonym rozstawem osi. Gładkie powierzchnie karoserii, zaakcentowane nadkola oraz ostrzejsze linie nadwozia nadają Sportage bardziej dynamicznego i muskularnego wyglądu.

All-New Kia Sportage (2)aW części tylnej, zarówno poziome elementy stylistyczne jak i przetłoczenia nie tylko podkreślają szerokość tego kompaktowego SUVa, lecz także nadają mu bardziej stabilnego wyglądu. Wzorem koncepcyjnej Kia Provo 2013, smukłe lampy tylne łączy poprzeczna listwa ozdobna, a kierunkowskazy i światła cofania zostały rozdzielone oraz przeniesione nieco niżej, by dodać wizualnie masy i stabilności tylnej części auta.

Stylizacja nowej Kia jest dziełem europejskiego studia designu Kia we Frankfurcie, we współpracy z centralą w koreańskim Namyang i atelier projektowym Irvine w Kalifornii. Auto pojawi się w sprzedaży w pierwszym kwartale 2016 roku.