Aktualności

Piątek wystartuje w rajdzie Dakar 2015

Tegoroczny laureat Akademii ORLEN Team, a jednocześnie aktualny Mistrz Świata juniorów cross-country FIM – Kuba Piątek – zadebiutuje w rajdzie Dakar.

W minionym sezonie 23-latek z Lublina, wraz z czterema innymi młodymi motocyklistami -Pawłem Szymkowskim, Adamem Tomiczkiem, Maćkiem Giemzą oraz Olą Kowalik – był objęty programem stypendialnym Akademii ORLEN Team. Po cyklu treningów pod okiem zawodników ORLEN Team oraz wnikliwej analizie wyników wszystkich zawodników w sezonie startowym, Kuba Piątek został najwyżej oceniony pod kątem przyjętych przez ORLEN Team kryteriów.  W nagrodę młody talent wystartował wraz z zespołem w ostatniej tegorocznej eliminacji Mistrzostw Świata FIM – OiLibya du Maroc. W sumie Piątek wziął udział w 4 z 6 rajdów FIM w sezonie 2014 i wywalczył tytuł mistrzowski w klasie juniorów.

– W minionym roku Kuba zrobił olbrzymi postęp, sprawdził się również w rajdzie Maroka i postanowiliśmy dać mu szansę startu w najtrudniejszym rajdzie świata. Kuba będzie miał wsparcie ze strony całego zespołu i dlatego też jesteśmy spokojni o jego debiut w Dakarze 2015 – powiedział Leszek Kurnicki, Dyrektor Wykonawczy ds. Marketingu PKN ORLEN.

– To dla mnie wielka szansa, którą zamierzam jak najlepiej wykorzystać. Rajd Dakar stał się moim celem, moją pasją i marzeniem, a ostatni sezon w pełni podporządkowałem przygotowaniom do niego. Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę uczestniczyć w programie Akademii ORLEN Team, dzięki czemu zyskałem nieocenione wsparcie i zaplecze oraz dostęp do bezcennego know-how – powiedział Kuba Piątek.

Dakar 2015 odbędzie się na terytorium trzech państw: Argentyny, Boliwii i Chile. Rajd rusza 4 stycznia z Buenos Aires, by po sześciu dniach dotrzeć do najbardziej wysuniętego na północ punktu trasy – Iquique w Chile. Stamtąd motocykliści udadzą się do Boliwii, gdzie rywalizacja odbędzie się na solnym płaskowyżu położonym na wysokości powyżej 3,5 tysiąca m n.p.m. Nadchodzący rajd Dakar to również nowości. Po raz pierwszy załogi samochodowe będą uczestniczyły w maratonie – dwóch dniach rajdowych, pomiędzy którymi kierowcy nie będą mogli korzystać z pomocy serwisów. Przewidziana jest nie tylko inna trasa przejazdu dla motocyklistów oraz załóg samochodowych, ale również dedykowany im dzień odpoczynku ma odmienny termin. Rajd zakończy się po 14 wyczerpujących etapach, 17 stycznia w stolicy Argentyny.