Aktualności

Peugeot wprowadza ChatGPT do swoich modeli

Będąc jednym z pierwszych producentów samochodów, który udostępnił ChatGPT w swoich modelach podczas prowadzonej na szeorką skalę fazy pilotażowej, PEUGEOT wprowadza teraz sztuczną inteligencję jako standard w całej swojej gamie. Zintegrowany z kultowym i-Cockpit® i aktywowany za pomocą asystenta głosowego „OK PEUGEOT”, ChatGPT może odpowiedzieć na każde pytanie i oferuje niespotykany dotąd poziom usług.

Główny gracz w dziedzinie innowacji

PEUGEOT jest kluczowym graczem w dziedzinie innowacji i pionierem w rozwoju sztucznej inteligencji do użytku zarówno dla kierowców, jak i pasażerów. Po przetestowaniu funkcji ChatGPT podczas zakończonej sukcesem fazy pilotażowej przeprowadzonej na początku tego roku, w której wzięło udział ponad 10 000 klientów, PEUGEOT wprowadza teraz generatywną sztuczną inteligencję jako standard we wszystkich swoich modelach.

PEUGEOT wprowadza ChatGPT do wszystkich swoich najnowszych modeli wyposażonych w funkcję poleceń głosowych. Należą do nich: Nowy 208, Nowy 2008, Nowy 308, Nowy 308 SW, Nowy 408, Nowy 508, Nowy 508 SW, Nowy RIFTER, Nowy TRAVELLER, Nowy PARTNER, Nowy EXPERT, a Nowy 3008 i Nowy 5008 dołączą do końca roku.

Sztuczna inteligencja ChatGPT jest zintegrowana ze wszystkimi wyżej wymienionymi modelami PEUGEOT i zostanie wdrożona na 17 rynkach w 12 różnych językach w całej Europie.
Począwszy od dziś, na głównych rynkach europejskich marki, takich jak Niemcy, Austria, Hiszpania, Francja, Włochy, Portugalia, Wielka Brytania, ChatGPT będzie dostępny zarówno dla nowych pojazdów, jak i dla aktualnych już klientów, którzy będą mieć dostęp do funkcji w trybie over the air, bez konieczności odwiedzania dealera.

Do końca lipca do tego grona dołączą: Dania, Irlandia, Norwegia, Szwecja, Szwajcaria, Belgia, Luksemburg, Holandia, Polska i Czechy.

ChatGPT jest dostępny jako część pakietu Connect Plus lub dla klientów, którzy zakupili swoje samochody przed jego wprowadzeniem, jako funkcja na żądanie.

Prosty i intuicyjny dostęp do ChatGPT za pomocą PEUGEOT i-Cockpit®

Zintegrowana teraz z PEUGEOT i-Cockpit® generatywna sztuczna inteligencja ChatGPT, opracowana przez firmę OpenAI, to technologia, która korzysta z ogromnej ilości danych, aby zapewnić użytkownikom wyselekcjonowane, precyzyjne i zwięzłe odpowiedzi.

Interakcja z ChatGPT jest bardzo prosta za pośrednictwem pokładowego asystenta głosowego PEUGEOT i-Cockpit®. Wystarczy powiedzieć „OK PEUGEOT” i zadać pytanie, a ChatGPT zacznie działać…

Praktyczna pomoc lub rozrywka, aby każda podróż była jeszcze przyjemniejsza

ChatGPT jest w stanie odpowiedzieć na szeroki zakres pytań, od prostych do złożonych, i może wdać się w rozmowę. Na przykład, po przyjeździe do jakiegoś miasta można poprosić o wskazanie zabytków, które należy odwiedzić, opowiedzenie o historii tych miejsc, a następnie, system nawigacji samochodu może nawet poprowadzić użytkownika do tego wskazanego punktu.

ChatGPT nie tylko odpowiada na pytania, lecz oferuje znacznie więcej. Czy Twoje dzieci nudzą się podczas długiej podróży? Poproś ChatGPT o wymyślenie quizu na temat, który ich fascynuje… W ciągu kilku sekund sztuczna inteligencja zapewni Ci rozrywkę na długie godziny podróży!

Wprowadzając sztuczną inteligencję ChatGPT do swoich samochodów, marka PEUGEOT rewolucjonizuje swojego asystenta głosowego, umożliwiając odpowiedź na każde pytanie na dowolny temat, w sposób interaktywny, płynny i intuicyjny.