Aktualności

Peugeot Sport i Sparco odnowiły współpracę

Peugeot Sport i renomowana włoska marka odzieży wyścigowej Sparco odnowiły współpracę partnerską, trwającą już od ponad 30 lat, z okazji udziału Peugeot w kolejnej edycji Długodystansowych Mistrzostw Świata WEC, obejmujących kultowy wyścig 24 godziny Le Mans.

Nowy prototyp Peugeot 9X8, jeden z modeli najbardziej przykuwających wzrok na polach startowych ze względu na brak tylnego spojlera, zadebiutował ostatnio na torze Monza we Włoszech w ramach Długodystansowych Mistrzostw Świata (WEC) FIA i ukończył swój pierwszy wyścig z Loïc Duvalem, Gustavo Menezesem i Jamesem Rossiterem za kierownicą.

Sparco – oficjalny partner w zakresie sprzętu sportowego – wyposaża kierowców i zespół Peugeot TotalEnergies Team w kombinezony, rękawice i obuwie, a bolidy marki w pasy bezpieczeństwa Sparco, gwarantujące zarówno bezpieczeństwo jak i komfort, dzięki zaawansowanym technologiom, które idealnie odzwierciedlają awangardową filozofię designu Peugeot Sport.

Oprócz aspektów praktycznych, również estetyka miała kluczowe znaczenie w projektowaniu nowych kombinezonów, których wykończenie nawiązuje do kolorów i stylu charakterystycznych dla Peugeot 9X8, włącznie z motywem lwiego pazura.

Same kombinezony wykonane są z wielowarstwowych materiałów trudnopalnych, zawierających szereg innowacyjnych rozwiązań technicznych, takich jak tkanina Hocotex o unikatowej strukturze plastra miodu. Zapewnia ona kombinezonom zwiększoną oddychalność i lekkość w połączeniu z bardzo skuteczną ochroną przeciwpożarową. Zastosowanie tej strategicznej, niezwykle elastycznej tkaniny zapewnia kierowcom komfort, którego potrzebują, aby osiągnąć najwyższe wyniki na torze. Również w rękawicach dla kierowców zastosowano chronioną patentem technologię HTX, odznaczającą się znacznie lepszymi parametrami pod względem przyczepności, elastyczności i oddychalności przy jednoczesnym skuteczniejszym tłumieniu drgań przenoszonych przez konstrukcję pojazdu.

Oprócz wyposażenia dla sześciu kierowców firma Sparco wyprodukowała również kombinezony i rękawice dla mechaników i zespołów obsługi w pit-stopach Peugeot, którzy są odpowiedzialni za szybkie i bezpieczne tankowanie i obsługę bolidów podczas wyścigów wytrzymałościowych. Odzież wyścigowa została zaprojektowana tak, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo, a jednocześnie absolutnie kluczową swobodę ruchów i wentylację.

Równie istotne dla bezpieczeństwa kierowców są pasy bezpieczeństwa. Sparco dostarcza teamowi Peugeot TotalEnergies spersonalizowane pasy Prime H-9 EVO z aluminiową klamrą i systemem regulacji, które są lżejsze od standardowych pasów stosowanych w samochodach wyścigowych. Ze względu na zwartą konstrukcję Peugeot 9X8 zaprojektowano i zatwierdzono specjalne uchwyty do bocznego mocowania uprzęży przeznaczone dla zespołu zawodników.

Współpraca pomiędzy Peugeot Sport i Sparco ma długą historię, sięgającą końca lat 90. ubiegłego wieku, kiedy to włoska firma po raz pierwszy wyposażyła w swój sprzęt zespół Peugeot Sport, zwycięzcę rajdowych mistrzostw świata. Od tego czasu firma Sparco towarzyszyła marce Peugeot w jej zmaganiach w różnych typach mistrzostw, takich jak Rallycross z Peugeot 208 WRX, Pikes Peak z Peugeot 208 Pikes Peak, Le Mans z Peugeot 908 i Dakar z Peugeot 3008 DKR, które złożyły się na znakomity dorobek francuskiej firmy.

Christian Deltombe, team manager Peugeot Sport tak mówi o współpracy partnerskiej ze Sparco: „Kiedy rozpoczynałem moją karierę w Peugeot, firma Sparco już była naszym dostawcą kombinezonów i uprzęży do rajdów. Dziś, po upływie tych wszystkich lat, współpraca partnerska ze Sparco nadal trwa, ponieważ wiemy, że to najlepszy wybór dla zapewnienia naszym kierowcom optymalnych wyników i maksymalnego bezpieczeństwa. Oczywiście nie chodzi tutaj tylko o kierowców. Sparco zaopatruje cały nasz zespół, dostarcza dokładnie taką odzież wyścigową, jakiej potrzebujemy dla osiągnięcia naszego wspólnego celu, napędzającego ducha współpracy obu naszych firm w tym nowym, pasjonującym projekcie. Ponadto jeśli chodzi o nowego Peugeot 9X8, mieliśmy przyjemność ściśle współpracować z inżynierami z firmy Sparco przy projektowaniu uprzęży, w które będzie wyposażony nasz samochód w nadchodzących sezonach. Była to bardzo udana współpraca zarówno pod względem obsługi, jak i wyboru rozwiązań”.

Niccolò Bellazzini, odpowiedzialny w Sparco za współpracę z marką Peugeot: „Ogromnie cieszymy się z kontynuacji oficjalnej współpracy z Peugeot Sport w ramach tego ekscytującego nowego programu dotyczącego Peugeot 9X8. Samochód ten wyznacza nowe standardy stylistyczne i dotyczy to również zaprojektowanych przez nas – w ramach naszej współpracy – kombinezonów, jak i specjalistycznego wyposażenia. To dla nas zaszczyt, że mogły one zadebiutować w naszej ojczyźnie, we Włoszech, na torze Monza i już nie możemy się doczekać kolejnych ekscytujących etapów tego programu”.

Firma Sparco jest jednym z wiodących światowych dostawców odzieży wyścigowej, obecnym na różnych mistrzostwach i wykazującym się prawdziwą pasją do innowacyjnych rozwiązań. Założona w 1977 roku turyńska firma działa w sektorze sportów motorowych, produktów lifestylowych, odzieży oraz gier i oferuje kompletną gamę innowacyjnych produktów.