Motoryzacja to nasza pasja

Blog motoryzacyjny moto-przestrzen.pl | Testy samochodów, nowości, opinie

Aktualności

Outlander PHEV – finalistą konkursu Dobry Wzór

s-1200-xMitsubishi Outlander PHEV – najpopularniejszy na świecie samochód z napędem PHEV i pierwsza hybryda z elektrycznym napędem na 4 koła, znalazł się w gronie finalistów prestiżowego konkursu „Dobry Wzór” organizowanego przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego.

Naprawdę Dobry Wzór
„Dobry Wzór” – coroczny plebiscyt Instytutu Wzornictwa Przemysłowego swoją renomę zdobywa od 1993 roku. Celem jest wyróżnienie produktów charakteryzujących się najwyższą jakością wzornictwa i wykonania. Konkurs, jak co roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem – do udziału zgłoszono aż 222 produktów, z czego 7 zostało zakwalifikowanych do finału w kategorii „Transport i komunikacja”. W gronie finalistów znalazł się Mitsubishi Outlander PHEV 2016.

Mitsubishi Outlander PHEV, którego ambasadorem w Polsce jest ceniony aktor i najsłynniejszy spośród polskich gadżeciarzy, Maciej Stuhr, to pierwszy na świecie hybrydowy SUV ze stałym, elektrycznym napędem 4WD. Oferuje zasięg 824 kilometrów i pali 1,9 litra benzyny na 100 km. Dzięki takim osiągom, taniej eksploatacji i przeglądom, wysokiemu komfortowi i pełnej funkcjonalności SUV-a to pojazd adresowany do większości europejskich i polskich kierowców oraz wolny od największych wad pojazdów hybrydowych, takich, jak mały zasięg, czy wysokie spalanie. Za sprawą wysokiego momentu obrotowego dostarczanego już od startu przez 2 silniki elektryczne o mocy 82 KM i idące za tym świetne przyspieszenie, jazda nowym modelem Mitsubishi daje ogromną przyjemność. Do napędu pojazdu służy także 2-litrowy silnik benzynowy o mocy 121 KM. Najnowocześniejsza wersja systemu Super All Wheel Control znanego z kultowego Mitsubishi Lancera Evolution i nisko położony środek ciężkości gwarantują niespotykaną dla SUV-ów przyczepność na zakrętach i doskonałe prowadzenie. Zaawansowany technicznie system napędu 4×4 oferuje 3 tryby jazdy – elektryczny, szeregowy i równoległy. Są one elektronicznie sterowane i automatycznie wybierane, tak, aby samochód przejeżdżał jak największy dystans w trybie elektrycznym. Innowacyjna konstrukcja Outlandera PHEV, od podstaw zaprojektowanego z myślą o napędzie hybrydowym, umożliwia ładowanie akumulatora tego pojazdu na wiele sposobów – w czasie jazdy, przy pomocy generatora prądu, podczas hamowania oraz ze zwykłego gniazdka elektrycznego i z terminala szybkiego ładowania. Mitsubishi Outlander PHEV wyróżnia się bardzo cichym, obszernym i starannie wykonanym wnętrzem, łatwością obsługi i bogatym wyposażeniem. O najwyższy poziom bezpieczeństwa zadba aż 14 systemów bezpieczeństwa, w tym nowy ultradźwiękowy asystent ruszania (Ultrasonic Mis-acceleration Mitigation System -UMS), system kamer 360 stopni rozmieszczonych dookoła auta z widokiem od góry, wspomaganych 8 czujnikami parkowania z przodu i z tyłu a także 7 poduszek bezpieczeństwa.

Światowy bestseller PHEV
Mitsubishi Outlander PHEV cieszy się statusem światowego bestsellera wśród hybrydowych samochodów elektrycznych z zasilaniem zewnętrznym PHEV (Plug in Hybrid Electric Vehicle). Do lipca 2016 sprzedano na całym świecie 108 817 sztuk tego modelu a dwa największe rynki to Europa, do której trafiło aż 71 745 sztuk i Japonia, na którą przypadło 34 666 egzemplarzy.

Wyróżnienie Outlandera PHEV w tak prestiżowym konkursie to ogromny zaszczyt dla firmy Mitsubishi Motors.” – komentuje Yasuyuki Oyama, prezes polskiej filii MMC Car Poland – „To pierwszy na świecie hybrydowy SUV z elektrycznym napędem na 4 koła, przeznaczony dla osób ceniących sobie luksus, najwyższy komfort, najnowsze technologie i ekologiczne rozwiązania.”