Aktualności

Optima i Sportage wyróżnione nagrodą iF Design

Kia Optima iF DesignKia Motors dodała właśnie dwie kolejne, prestiżowe nagrody do rosnącej kolekcji wyróżnień za wyjątkowy design. Oba najnowsze modele tej marki – Sportage IV generacji oraz Optima – otrzymały tak cenione w świecie nagrody iF Design”. Zostały one przyznane marce Kia już siódmy rok z rzędu.

Poza wyglądem i designem niezależne jury oceniało zgłoszone samochody pod względem jakości, innowacyjności, oddziaływania na środowisko naturalne i poziomu bezpieczeństwa.

Nagroda iF Design Award

Od czasu jej ustanowienia w roku 1953 – doroczna nagroda ‘iF Product Design Award’ stała się jednym z najważniejszych wyróżnień w dziedzinie doskonałości designu przemysłowego na świecie. Jej historia sięga ekspozycji produktowych pod hasłem Formgerechte Industrieerzeugnisse (‘Dobre wzornictwo przemysłowe’) organizowanych w ramach HannoverMesse (Międzynarodowych Targów w Hanowerze) i uważana jest obecnie jako symbol wśród najbardziej prestiżowych konkursów wzornictwa przemysłowego w świecie.

iF Design Award przyznawana jest w siedmiu kategoriach. Finał tegorocznej rywalizacji zgromadził 5295 zgłoszeń z 53 krajów. Nowe modele Kia otrzymały nagrody w kategorii „Automobiles/Vehicles/Bikes” (Samochody, pojazdy, motocykle i rowery).

Oficjalna ceremonia wręczenia nagród ‘iF Design Award’ odbędzie 26 lutego br. w Monachium podczas Munich Creative Business Week (Monachijskiego Tygodnia Kreatywnego Biznesu). Wystawa wszystkich nagrodzonych produktów odbędzie się w specjalnym centrum ekspozycyjnym iF Design hamburskiego HafenCity. Z profilami laureatów konkursu można ponadto zapoznać się na stronie www.ifdesign.de oraz w aplikacji iF Design dla smartfonów.

Nowa Kia Sportage

Nowa Kia Sportage to już czwarta generacja kompaktowego SUV-a, najbardziej popularnego modelu Kia w Polsce i Europie. Samochód cechują nowy – jeszcze bardziej atrakcyjny – design nadwozia i wystrój wnętrza oraz zaawansowane rozwiązania technologiczne rodem z samochodów wyższych klas i jeszcze wyższa jakość wykonania niż modelu poprzedniej generacji.

Światowa premiera Kia Sportage IV generacji miała miejsce podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego (IAA) we Frankfurcie we wrześniu ubiegłego roku. Do polskich salonów auto właśnie wjechało.

Kia Sportage IV już generacji bazuje na sukcesie modelu schodzącego. Nowa generacja bestsellerowego SUV-a marki Kia to samochód innowacyjny i wyszukany w coraz bardziej konkurencyjnym segmencie crossoverów. Na nową jakość wykonania wnętrza składają się materiały wyższej jakości. Bezstresowe podróżowanie gwarantują nowe rozwiązania z dziedziny komfortu, funkcjonalności i wygody użytkowania oraz liczne systemy poprawiające bezpieczeństwo jazdy i zapewniające łączność ze światem zewnętrznym. Gama nowych i zmodernizowanych silników oraz przekładni pozwala jednocześnie zmniejszyć zużycie paliwa i zapewnia poprawę osiągów.

Nowością w gamie Kia Sportage jest wersja GT Line, którą wprowadzono z myślą o miłośnikach sportowego designu i dynamicznych wrażeń z jazdy. Specyfikacja GT Line zachowuje wszelkie cechy praktyczne wersji standardowej, ale góruje nad nią bardziej dopracowanym wyglądem i większą precyzją prowadzenia.

Nowa Optima

Nowocześniejsza stylizacja nadwozia i wnętrza, zwiększona przestrzeń dla wszystkich pasażerów, cały szereg nowych rozwiązań technicznych i technologicznych to tylko niektóre nowości jakie oferuje Optima nowej generacji.

Mimo że zachowano typowe cechy poprzednika, jak zgrabne proporcje, świetnie łączące dynamikę z elegancją czy wąskie światła przednie i tylne, Optima to całkowicie nowa konstrukcja. Już poprzednik wyróżniał się dużą, komfortową kabiną. Teraz zwiększyła się ona w każdym wymiarze, stając się jedną z największych w klasie.

Warto z pewnością zwrócić uwagę na jakość materiałów jakimi wykończona jest deska rozdzielcza. Są wysokiej klasy a konsola środkowa skierowana jest w stronę kierowcy. Nawet w podstawowej wersji wyposażenia znajduje się w niej 7-calowy ekran dotykowy nawigacji, zintegrowany m.in. z usługami TomTom, układem Bluetooth oraz z kamerą cofania. Co ważne, mapy są aktualizowane za darmo aż przez 7 lat.