Aktualności

Opel przedstawia Karla

Opel Corsa nowej generacji oraz stylowy trzydrzwiowy Opel ADAM niebawem powitają w swojej drużynie jeszcze jeden model. Latem 2015 r. dołączy do nich kolejne niewielkie auto: pięciodrzwiowy Opel Karl. „Karl to krótka, zgrabna i chwytliwa nazwa, która idealnie oddaje wartości marki Opel: niemiecki charakter, emocje i przystępność” – powiedziała Tina Müller, dyrektor ds. marketingu w firmie Opel.

Dzięki modelom Karl, ADAM i Corsa nowej generacji – wprowadzonych do sprzedaży w czasie niecałych 30 miesięcy – od przyszłego roku firma Opel będzie mogła poszczycić się najbogatszym portfolio w segmencie mini i małych samochodów w swojej historii. Będzie to ponadto jedna z najświeższych ofert na rynku. Nowa rodzina mini i małych samochodów Opla sprosta wszelkim wymaganiom.

Obie wersje mierzącej blisko 4 metry długości Corsy – rodzinną pięciodrzwiową oraz sportową trzydrzwiową o nadwoziu typu coupé – cechuje wysoki komfort użytkowania oraz optymalny stosunek rozmiarów zewnętrznych do przestrzeni wewnątrz pojazdu. Model ADAM – mierzący 3,70 metra długości trzydrzwiowy mistrz indywidualizacji – ma do zaoferowania kierowcom, którzy za pomocą samochodu pragną wyrazić swój styl życia, doskonałą dynamikę jazdy, świetną łączność ze światem oraz największe możliwości personalizacji. Nowy model miejski w ofercie Opla – kompaktowy, pięciodrzwiowy Karl o długości 3,68 metra – będzie wyposażony w maksymalnie pięć siedzeń oraz najlepsze rozwiązania marki Opel zastosowane w inteligentny i praktyczny sposób.

Nazwa Karl została nadana na cześć syna Adama Opla, który założył spółkę Opel w 1862 r. Adam Opel stworzył największą fabrykę rowerów w Niemczech. Jego synowie Carl, Wilhelm i Friedrich wkroczyli do świata motoryzacji w 1898 r., a rok później skonstruowali swój pierwszy samochód.