Aktualności

OMODA wkrótce na polskim rynku

W czasie spotkania w chińskim Wuhu OMODA zaprezentowała nowe technologie, m.in platformę pod modele hybrydowe, system autonomicznej jazdy oraz plany integracji z ChatemGPT. Chińska marka nie tylko inwestuje w nowe technologie ale i w globalną ekspansję – na początku przyszłego roku marka otworzy sieć sprzedaży w Polsce.

Jednym z głównych punktów konferencji była możliwość przetestowania modeli OMODA 5 – zarówno w wersji spalinowej, jak i elektrycznej. Przygotowano do tego specjalny tor z prostym odcinkiem oraz slalomami, na których można było sprawdzić przyspieszenie oraz prowadzenie samochodów.

W czasie OMODA Global User Conference zaprezentowano plany marki na najbliższą przyszłość. Podczas „Tech Day” OMODA zaprezentowała wiele innowacyjnych rozwiązań, m.in. nową platformę, która posłuży do budowania pojazdów PHEV (Plug-in Hybrid Electric Vehicle) trzeciej generacji, która zapewnia równowagę między solidnymi osiągami a oszczędnością energii.

OMODA stawia też na inteligentną mobilność. „Tech Day” było również okazją, aby przedstawić technologię autonomicznej jazdy, która początkowo ma być wykorzystywana w pojazdach Robotaxi, które będą wykorzystywały sztuczną inteligencję. Łączy się to również z integracją Chatu GPT w modelach OMODA, która w przyszłości ma przenosić interakcję pojazd-użytkownik na nowy poziom, umożliwiając łatwe wykonywanie poleceń poprzez rozmowy ze sztuczną inteligencją.

Podczas konferencji OMODA podpisała z IUCN (International Union for Conservation of Nature) umowę o współpracy, w celu wspólnego działania zgodnie z zasadami środowiskowymi, społecznymi i zarządzania (ESG) przy jednoczesnym aktywnym zmniejszaniu śladu węglowego.

Samochody marki OMODA zadebiutują w Polsce na początku 2024 r. Pierwszym modelem dostępnym w sprzedaży będzie OMODA 5 ICE – wersja spalinowa bardzo wygodnego SUV-a. W drugiej kolejności na polski rynek wejdzie wersja elektryczna samochodu OMODA.