Aktualności

Ogromny sukces Citroena C3

PoissyCITROËN C3 odniósł ogromny sukces – od momentu debiutu rynkowego został wyprodukowany w ilości ponad 3,5 miliona sztuk i nadal zdobywa serca klientów swoją osobowością i doskonałymi zaletami użytkowymi. Najlepszym dowodem sukcesu tego modelu jest fakt, że zakład w Poissy, gdzie model ten jest produkowany od 2009 roku, odnotował niedawno zejście z taśmy produkcyjnej pięćsettysięcznego egzemplarza C3. Od 2013 r. model ten posiada znak „Origine France Garantie”.

CITROËN C3 to niezwykle sympatyczny samochód o unikalnej linii nadwozia – krągłej, a jednocześnie dynamicznej. Zwraca uwagę starannie przemyślaną konstrukcją. Jest jednym z najbardziej kompaktowych samochodów w tym segmencie. Ma 3,94 m długości, 1,71 m szerokości i promień skrętu 10,2 m, dzięki czemu jest idealnie dostosowany do jazdy po mieście. Pomimo kompaktowych wymiarów zewnętrznych zapewnia dużą ilość miejsca w środku oraz bagażnik o pojemności 300 litrów – jeden z największych w tej kategorii.

Wnętrze kabiny CITROËNA C3 jest sympatyczne i nowoczesne. Na wiosnę 2015 r. pojawił się w nim nowy tablet z ekranem dotykowym 7’’, zapewniający dostęp do :
– nowego systemu nawigacji dotykowej, z widokiem perspektywicznym, funkcją wyświetlania ograniczeń prędkości, warunków ruchu drogowego i możliwością wybrania najbardziej oszczędnej trasy zapewniającej najniższe zużycie paliwa;
– mediów (łącznie z radiem, streamingiem audio, możliwością podłączenia urządzeń zewnętrznych);
– funkcji telefonu (zestaw głośnomówiący z wykorzystaniem technologii Bluetooth, dostęp do listy kontaktów);
– regulacji parametrów samochodu.

Wnętrze CITROËNA C3 jest świetnie doświetlone dzięki szybie przedniej Zénith, co wpływa na samopoczucie i komfort użytkowników. Dzięki szybie Zénith pole widzenia do góry zwiększyło się do 80°.

W modelu tym w pełni wykorzystano know-how Marki w zakresie komfortu, by wszyscy użytkownicy mogli cieszyć się cichą i komfortową jazdą.

Dzięki pewnemu zachowaniu na drodze i ofercie wydajnych silników CITROËN C3 jest wspaniałym towarzyszem miejskich i pozamiejskich podróży.

Bogata oferta silników obejmuje jednostki spełniające przyszłe wymagania normy Euro6 – silniki benzynowe PureTech (o emisji CO2 wynoszącej od 97 g do 107 g) oraz wysokoprężne BlueHDi (o emisji CO2 od 79 g do 90 g).

CITROËN C3:
– jest dostępny na polskim rynku z silnikami benzynowymi – PureTech 68 z manualną skrzynią biegów, PureTech 82 z manualną skrzynią biegów, PureTech 82 S&S ETG i PureTech 110 S&S z manualną skrzynią biegów.
– oferuje 4 poziomy wykończenia (Attraction, Seduction, More Life i Exclusive),
– oferuje 10 kolorów lakieru (biały Blanquise oraz Nacré, niebieski Belle-île oraz Virtuel, atramentowy Encre, szary Aluminium oraz Shark, fioletowy Karma, czarny Perla Nera, czerwony Rubi),