Aktualności

Nowy Nissan X-Trail zaprezentowany w Europie

Kolejny etap zelektryfikowanej ofensywy produktowej Nissana nabiera kształtów wraz z europejską premierą nowej, czwartej generacji modelu X-Trail. Dotychczas na całym świecie sprzedano prawie 7 milionów sztuk Nissana X‑Trail, który stał się jednym z najpopularniejszych rodzinnych samochodów świata.

Aby stworzyć jego kolejną odsłonę Nissan wykorzystał DNA, które sprawdziło się w trzech poprzednich generacjach modelu: atletyczną sylwetkę, wszechstronność oraz zaawansowane właściwości jezdne dzięki napędowi na cztery koła. Nowy X-Trail będzie dostępny w wersji 5-oraz 7-miejscowej, co umożliwi komfortowe wyjazdy w gronie rodziny i przyjaciół.

Dzięki nowej płycie podłogowej Aliansu, CMF-C, będącej wizytówką zaawansowanej inżynierii, innowacji i technologii, nowy X-Trail po raz kolejny podnosi poprzeczkę w segmencie SUV-ów. Klienci, którzy kochają przygody, będą zachwyceni dynamicznymi osiągami samochodu oraz jego zawansowanymi technologiami elektryfikacji.

„Wprowadzenie kolejnej generacji ikonicznego modelu, jakim jest X-Trail, to ogromna odpowiedzialność. Ma on ugruntowaną pozycję samochodu rodzinnego i towarzysza przygód, wiemy więc, co cenią nasi klienci. W Nissanie X-Trail czwartej generacji otrzymają oni możliwość zintensyfikowania swoich przygód dzięki zaawansowanemu zelektryfikowanemu układowi napędu na cztery koła połączonemu z intuicyjną i przyjazną technologią” – powiedział François Bailly, starszy wiceprezes i dyrektor naczelny ds. planowania Nissana w regionie AMIEO.