Aktualności

Nowy Ford Mustang wzbudza pożądanie!

FordMustang_Fastback-Yellow_01Nowy Ford Mustang jest już dostępny w sprzedaży w całej Europie – po raz pierwszy od ponad 50 lat – i cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród nabywców.

Od momentu, gdy ten kultowy model zadebiutował na rynku na początku tego roku, klienci zamówili już ponad 2 600 egzemplarzy wersji Fastback i Convertible. Nowy Ford Mustang, słynący z doskonałych osiągów, przyspiesza od 0 do 100 km/h w czasie 4.8 sekundy – w odmianie z silnikiem V8 o pojemności 5 litrów – lub w czasie poniżej 6 sekund w wersji z oszczędną jednostką 2,3 litra EcoBoost.

Ford Mustang jest najczęściej „lajkowanym” samochodem na Facebooku (ponad osiem milionów „lajków”) i ma na swoim koncie ponad 9 000 wystąpień w telewizji, świecie muzyki i w grach wideo, a także role filmowe u boku takich gwiazd Hollywood, jak Will Smith, Nicholas Cage, Jason Statham, Tom Cruise czy Steve McQueen, z którym model ten „zagrał” w kultowym filmie „Bullitt” z 1968 roku.

„Nowy Ford Mustang jest jednym z najbardziej oczekiwanych samochodów w historii motoryzacji, dlatego jesteśmy bardzo podekscytowani faktem, iż udostępniamy go kierowcom z całej Europy,” powiedział Roelant de Waard, wiceprezes ds. marketingu, sprzedaży i serwisu, Ford of Europe.

Oferowany w dziesięciu różnych kolorach, w tym w ekskluzywnych odcieniach Competition Orange i Triple Yellow, nowy Ford Mustang nawiązuje stylizacyjnie do swojego kultowego poprzednika, zachowując nowoczesny wygląd za sprawą długiej, wyprofilowanej maski silnika i krótkiego tyłu. Wielowarstwowy dach płócienny zastosowany w wersji Convertible zapewnia wysoki komfort akustyczny w kabinie pasażerskiej, a po otwarciu tworzy z nadwoziem płynną linię.

Dla nowego Mustanga Ford opracował również:

  • Nisko poprowadzoną linię dachu i szeroką sylwetkę,
  • Elegancki profil uzyskany dzięki mocno pochylonej przedniej i tylnej szybie,
  • Trójwymiarowe reflektory,
  • Nowoczesny i agresywny kształt przedniego pasa oraz trapezoidalną osłonę chłodnicy.

Podczas jazdy krętą boczną drogą lub po torze wyścigowym kierowca może użyć przełączników umieszczonych na konsoli centralnej, aby dostosować siłę wspomagania układu kierowniczego, reakcje silnika i skrzyni biegów oraz ustawienia elektronicznego systemu stabilizacji toru jazdy, tworząc idealnego Forda Mustanga, przystosowanego do każdej sytuacji drogowej i nastroju prowadzącego. Do wyboru są tryby normalny, sportowy na tor, podczas gdy ustawienie śnieg/mokro doskonale sprawdzi się podczas jazdy po śliskiej nawierzchni.

Najbardziej zaawansowany technicznie Ford Mustang w historii został wyposażony w niezależne przednie i tylne zawieszenie. Samochód oferuje przewidywalne i precyzyjne reakcje, a przede wszystkim daje ogromną radość z prowadzenia, wyznaczając nowe standardy w swojej klasie. Wyposażenie Forda Mustanga obejmuje system komunikacji SYNC 2 z systemem sterowania głosem, służącym do obsługi funkcji systemu audio, nawigacji, klimatyzacji oraz przyłączonych telefonów komórkowych.

Wśród znanych właścicieli Forda Mustanga znaleźli się Bill Clinton, Jim Morrison, Jay Leno i Kelly Clarkson, a model ten jest obecnie częścią amerykańskiej popkultury. Od debiutu oryginalnego Mustanga w 1964 roku, na całym świecie sprzedano ponad dziewięć milionów egzemplarzy tego auta.

Z okazji rynkowej premiery pierwszego Mustanga, inżynierowie Forda przetransportowali auto na szczyt Empire State Building, niegdyś najwyższego budynku na świecie. W tym celu samochód musiał zostać rozmontowany przed załadowaniem go do windy, a następnie ponownie zmontowany po wjeździe na szczyt. Ford powtórzył ten wyczyn z nowym Mustangiem, przewożąc go na sto dwunaste piętro obecnie najwyższego budynku na świecie – Burj Khalifa w Dubaju.