Aktualności

Nowy Ford Edge

New_Ford_Edge_05Nowy Ford EDGE , samochód sportowo-użytkowy (SUV) klasy wyższej, oferuje poziom komfortu typowy dla segmentu premium, wyszukane systemy wspomagania kierowcy oraz wiodącą w pojazdach tej klasy dynamikę jazdy, co czyni go jeszcze atrakcyjniejszym samochodem w najlepiej sprzedającym się segmencie pojazdów na kontynencie europejskim.

Wyrafinowany i odważnie stylizowany nowy flagowy SUV Forda dla Europy oferuje godne takiego pojazdu technologie, w tym między innymi:

  • Active Noise Control (aktywna kontrola hałasu), która działa podobnie jak słuchawki likwidujące hałas poprzez wysyłanie dźwięków przeciwnych do tych, które nie powinny docierać do wnętrza.
  • Pre-Collision Assist + Pedestrian Detection (system zapobiegania kolizjom z systemem wykrywania pieszych, który jest w stanie autonomicznie wyhamować samochód, by uniknąć kolizji z innym pojazdem lub nawet z pieszym. Ford Adaptive Steering (adaptacyjny układ kierowniczy), który automatycznie dostosowuje przełożenie układu kierowniczego do prędkości jazdy, ułatwiając manewrowanie i zwiększając jego precyzję.

Nowy Ford Edge wyznacza w swojej klasie wyższe standardy przestrzeni wewnętrznej. Subtelnie zaprojektowane wnętrze w całości wykonano z materiałów wysokiej klasy, zadbano też o komfort i funkcjonalność, między innymi stosując podgrzewane i wentylowane przednie fotele, czy panoramiczny dach.

Ford Edge został opracowany tak, by zmniejszyć stres związany z jazdą w mieście, jak i poza nim, a to dzięki wyrafinowanym systemom ułatwiającym parkowanie, które potrafią zlokalizować miejsce do zaparkowania samochodu i je zająć, a także się z niego wydostać, bez potrzeby dotykania kierownicy. Szerokokątna przednia kamera Front Wide-View Camera pozwala zobaczyć na zakrętach to, czego jeszcze nie widać zza kierownicy, co nie tylko zmniejsza stres kierowcy, ale realnie pomaga w unikaniu potencjalnych kolizji; a inteligentny napęd wszystkich kół Intelligent All Wheel Drive, będący wyposażeniem standardowym samochodu, optymalizuje jego zachowanie na śliskiej nawierzchni. Mocne i oszczędne silniki wysokoprężne zużywające jedynie 5,8 litra oleju napędowego na 100 km, przy emisji CO2* wynoszącej149 g/km sprawiają, że eksploatacja dużego i luksusowego SUV-a o mocy sięgającej 210 KM staje się bardziej przystępna, niż kiedykolwiek wcześniej.

„Przestronny i bardzo nowoczesny Ford Edge jest odpowiedzią na potrzeby naszych europejskich klientów oczekujących na Forda SUV mierzącego w klasę wyższą” – przypomina Roelant de Waard, wiceprezes Ford of Europe odpowiedzialny za marketing, sprzedaż i serwis. „Oferując wyjątkowo odważny, dominujący wygląd, bogate wyposażenie, w tym inteligentny napęd na wszystkich kół, Edge sprawia, że zaawansowane technologie i jakość segmentu premium stają się łatwiej dostępne dla wciąż rosnącej grupy europejskich nabywców samochodów SUV.”

Ford planuje sprzedaż samochodów SUV w Europie na poziomie przekraczającym 200 tysięcy pojazdów – co oznacza 200-procentowy wzrost w porównaniu do roku 2013. Apetyt klientów na samochody SUV wciąż rośnie; w ubiegłym roku segment pojazdów SUV stał się po raz pierwszy segmentem najlepiej sprzedających się samochodów w Europie, ze wzrostem 24% rok do roku. Rejestracje pojazdów w segmencie średniej wielkości SUV, do których zaliczany jest Edge, wzrosły o 42% w stosunku rok do roku.