Aktualności

Nowy Fiat 600e dostępny na zamówienie

Fiat otwiera zamówienia na najnowszy model 600e, stanowiący odpowiedź marki na wyzwania dzisiejszego świata w zakresie zrównoważonej mobilności, wyrażoną w radosnym, włoskim stylu. Modelem tym marka wraca do segmentu B, który w latach 50. ubiegłego wieku zdominował słynny Fiat 600. Dziś historia zatoczyła koło i Fiat ponownie wyznacza standardy w klasie małych, rodzinnych aut do miasta. 600e oferuje stylowe nadwozie o długości 4,17 m, zaskakująco dużo przestrzeni w środku, doskonałe wsparcie kierowcy, połączenie ze światem i zrównoważoną, bezemisyjną jazdę z zasięgiem nawet do 600 km w cyklu miejskim WLTP.

Fiat 600e, dostępny w wersjach (RED) i La Prima, jest przyjacielem rodziny, pozwalającym w pełni doświadczyć prawdziwego włoskiego Dolce Vita, z jednoczesnym zachowaniem dbałości o środowisko naturalne. Obie wersje napędza elektryczna jednostka o mocy 115 kW, zapewniająca przyspieszenie od 9 do 100 km/h w 9 sekund i trzy tryby jazdy – eco, normal i sport, zależnie od preferencji kierowcy. Dzięki litowo-jonowym bateriom o pojemności 54 kWh Nowy 600e może pokonać ponad 400 km w cyklu mieszanym i dodatkowe 200 km w cyklu miejskim według normy WLTP, dzięki czemu świetnie się sprawdzi zarówno podczas codziennych dojazdów do szkoły i pracy, jak i dalszych podróży. Szybka ładowarka o mocy 100 kW skraca czas ładowania akumulatora do 80% pojemności nawet do 30 minut.

Marka z Turynu słynie z udanych kooperacji z topowymi przedstawicielami ze świata mody, np. Fiat 500 by Gucci, symbolami popkultury, jak Fiat 500 Barbie edition, czy legendarną włoską stocznią – Fiat 500 Riva. W Nowym 600e (RED) Fiat rozwija tę tradycję, nawiązując współpracę z organizacją (RED), założoną w 2006 r. do walki z zagrożeniami zdrowia takimi jak AIDS czy Covid. Podobnie jak (RED), właściciele bezemisyjnego Fiata 600e mogą przewodzić zmianom na świecie, aktywnie włączając się w dbałość o naszą planetę. Nowy model ma bowiem napęd elektryczny, aby chronić środowisko naturalne i przyczyniać się do bardziej zrównoważonej przyszłości. Adresowana do młodych, świadomych klientów wersja (RED) występuje w kolorze czerwonym, będącym znakiem rozpoznawczym organizacji. Barwne akcenty znajdziemy też w jej wnętrzu – na desce rozdzielczej, tapicerce foteli wykonanych z tkaniny pochodzącej z recyklingu czy osłonie konsoli centralnej. Alternatywnie klient może wybrać nadwozie wersji (RED) w kolorze czarnym lub białym. Fiat 600e (RED) posiada także bogate wyposażenie. Na jego pokładzie klienci znajdą m.in. światła Full LED, automatyczną klimatyzację, czujniki cofania oraz system multimedialny z ekranem 10”. Fiat 600e w wersji RED jest wyposażony w najnowocześniejsze funkcje bezpieczeństwa takie jak monitorowanie martwego pola, awaryjne hamowanie czy system rozpoznawania znaków.

Topowa wersja La Prima, dostępna w radosnym pomarańczu Sun of Italy, niebieskim kolorze Sky of Italy, eleganckim beżu Earth of Italy i szlachetnym turkusie Sea of Italy, przywołuje na myśl włoską przyrodę. Auto oferuje do stu ekskluzywnych i niespotykanych wcześniej funkcji, takich jak masaż w fotelu kierowcy czy otwieranie klapy bagażnika ruchem stopy, które uzupełniają bogate wyposażenie standardowe 600e, zapewniające kierowcy jazdę wspomaganą na poziomie drugim. Obejmuje ono adaptacyjny tempomat ACC, system wykrywania pojazdów w martwym polu, awaryjne hamowanie z rozpoznawaniem pieszych i rowerzystów, czujniki 360°, kamerę cofania 180° i wiele innych rozwiązań wspierających kierowcę w bezpiecznej i komfortowej jeździe. O łączność na pokładzie dba UConnect z radiem, z 10,25-calowym ekranem z Navi, CarPlay i Android Auto.

Dealerzy Fiata rozpoczęli zbieranie zamówień na Nowego 600e w wersji (RED) dostępnej od 165 000 zł oraz La Prima kosztującej od 190 000 zł.