Aktualności

Nowe Suzuki VITARA

Po ponad ćwierć wieku od premiery pierwszej generacji modelu VITARA, jego dziedzictwo znów znajduje odzwierciedlenie w postaci nowego pojazdu klasy SUV. Najnowsza odsłona Suzuki Vitara może się pochwalić napędem na 4 koła ALLGRIP oraz zaawansowanym technologicznie wyposażeniem z zakresu bezpieczeństwa i rozwiązań komunikacyjnych.

Suzuki jest ekspertem w dziedzinie samochodów z napędem na cztery koła, a od debiutu rynkowego w 1988 roku rodzina Suzuki Vitara zyskała niezwykłą popularność dzięki atrakcyjnej stylistyce, kompaktowym wymiarom, doskonałym właściwościom jezdnym oraz dzielności w terenie. Najnowsza odsłona tego SUV-a ma swoją premierę podczas salonu samochodowego Paris Motor Show trwającego w dniach 4-19 października 2014 r.

VITARA została opracowana na bazie koncepcyjnego modelu iV-4, który prezentowany był podczas ubiegłorocznego Salonu Motoryzacyjnego we Frankfurcie. Doskonale łączy atrakcyjny design z właściwościami SUV-a. Stylistka tego modelu – wyposażonego w inteligentny napęd ALLGRIP 4WD – podkreśla nowoczesność i innowacyjność, jednocześnie nawiązując elementami nadwozia do charakterystycznych rozwiązań stosowanych w SUV-ach Suzuki.

Już na początku 2015 roku nowa Vitara trafi na linie produkcyjne węgierskich zakładów Magyar Suzuki, aby jeszcze w pierwszej połowie roku zadebiutować w europejskich salonach sprzedaży. Model ten będzie także eksportowany poza Stary Kontynent, osiągając status globalnego, kompaktowego SUV-a marki Suzuki.