Aktualności

Nowe MINI John Cooper Works Cabrio

P90206785_lowRes_mini-john-cooper-worJohn Cooper Works prezentuje drugi najbardziej atletyczny samochód w nowej generacji modeli; nowy kabriolet MINI John Cooper Works Cabrio zaprasza entuzjastów wyścigów, by zasmakowali radości z jazdy w ten szczególny sposób; unikatowa koncepcja samochodu w segmencie samochodów małych łączy autentyczny wyścigowy charakter z intensywną radością płynącą z jazdy kabrioletem, uzupełniony najwyższą jakością dojrzałych produktów nowej generacji MINI.

Kiedy pasja do wyścigów samochodowych jest siłą napędową, a intensywna przyjemność z jazdy kabrioletem staje się celem, nowy kabriolet MINI John Cooper Works Cabrio jest doskonałym sposobem na jego osiągnięcie. Drugi model John Cooper Works z najnowszej generacji łączy silnik i technologię zawieszenia zoptymalizowaną do użytku na torze wyścigowym z charakterystycznym wzornictwem i wyposażeniem oraz wyrafinowanymi cechami nowego kabrioletu MINI Cabrio. Zwiększa to jeszcze bardziej fascynację kabrioletem z czterema siedzeniami, o wysokich sportowych osiągach, który nadal jest unikatem w segmencie samochodów małych.

Najnowsza wersja kabrioletu MINI John Cooper Works Cabrio (łączne zużycie paliwa w cyklu europejskim: 6,5 l/100 km, łączna emisja CO2 w cyklu europejskim: 152 g/km) oferuje najbardziej ekskluzywny sposób, by cieszyć się jazdą. Dzięki spontanicznemu doprowadzeniu mocy i atrakcyjnemu dźwiękowi, najpotężniejszy silnik w ofercie brytyjskiej marki – 170 kW – robi spore wrażenie. W pełni elektryczna obsługa dachu z tkaniny jest bardzo cicha, otwiera się on i zamyka w ciągu 18 sekund od naciśnięcia przycisku. Wydłużona sylwetka i mocno zarysowane powierzchnie kabrioletu z czterema fotelami uzupełniają elementy wzornictwa stworzonego specjalnie dla tego modelu John Cooper Works, aby zoptymalizować wloty powietrza chłodzącego i aerodynamikę. Technologia zawieszenia opiera się na ugruntowanej fachowej wiedzy z zakresu wyścigów i w połączeniu z typowymi dla kabrioletu wzmocnieniami sprawia, że samochód jest zwinny i precyzyjnie sterowany podczas dynamicznej jazdy. Postęp w nowym kabriolecie MINI John Cooper Works Cabrio daje się także zauważyć porównując go do poprzedniego modelu pod względem przyspieszenia, przestrzeni i wysokiej jakości wnętrza, z prętami chroniącymi w przypadku przewrócenia, które w razie potrzeby wysuwają się automatycznie, jeżeli jest to konieczne, i znajdują się za oparciami tylnych siedzeń.

Moc, która teraz zapewnia prawdziwie wyjątkowe wyścigowe wrażenia podczas jazdy z otwartym dachem pochodzi z 2.0-litrowego 4-cylindrowego silnika opracowanego na bazie najnowszej generacji silników z technologią MINI TwinPower Turbo, o mocy maksymalnej przekraczającej moc poprzedniego modelu o 15 kW. Osiągi są też wyższe niż w przypadku kabrioletu MINI Cooper S Cabrio. Dodatkowa moc tego małego atlety z logo John Cooper Works wynosi obecnie 29 kW. Nowy silnik wytwarza też maksymalny moment obrotowy wynoszący 320 Nm i przyspiesza MINI John Cooper Works Cabrio za pomocą ręcznej skrzyni 6-biegowej w 6,6 sekundy od 0 do 100 km/h – czyli 0,3 sekundy szybciej, niż w modelu poprzednim. W połączeniu z opcjonalną nową generacją sportowej automatycznej skrzyni 6-biegowej Steptronic, przyspieszenie trwa tylko 6,5 sekundy (minus 0,6 sekundy). Elastyczność także została poprawiona o około 10 procent. Samochód potrzebuje tylko 6,1 sekundy, aby przyspieszyć od 80 do 120 km/h.

Ekscytujące dane liczbowe osiągów i właściwości prowadzenia nowego kabrioletu MINI John Cooper Works Cabrio – nad którymi kierowca zawsze ma pełną kontrolę, nawet podczas bardzo sportowej jazdy – wynikają z precyzyjnie skonfigurowanego pakietu, który obejmuje nie tylko silnik, lecz także sportowy układ wydechowy, sportowe zawieszenie, włącznie z 17-calowymi kołami z lekkiego stopu John Cooper Works, sportowego układu hamulcowego, opracowanego we współpracy ze specjalnym producentem Brembo, pakietu aerodynamicznego John Cooper Works Aerodynamics Kit i wyróżniającego projektu kabiny ze sportowymi fotelami John Cooper Works. Osiągi samochodu, jego wygląd i fascynujące przeżycia podczas jazdy sprawiają, że kabriolet ten posiada cechy, które odzwierciedlają zarówno wieloletnie doświadczenie w wyścigach samochodowych jak i tradycyjny związek MINI z John Cooper Works. Do dnia dzisiejszego, nazwisko legendarnego projektanta samochodów sportowych Johna Coopera – który kiedyś utorował drogę klasycznego Mini na tor wyścigowy – oznacza intensywną przyjemność płynącą z jazdy i osiągnięcia tego małego brytyjskiego samochodu w wyścigach samochodowych.