Motoryzacja to nasza pasja

Blog motoryzacyjny moto-przestrzen.pl | Testy samochodów, nowości, opinie

Aktualności

Nowa Toyota Corolla Cross

Corolla Cross, zupełnie nowy model w gamie Toyoty, to praktyczny rodzinny SUV segmentu C, który rozbudowuje rodzinę Corolli do czterech odmian nadwozia. Wraz z tym samochodem Toyota zyskuje w Europie jeszcze silniejszą pozycję w segmencie aut kompaktowych oraz najszerszą gamę SUV-ów. Corolla, najpopularniejszy samochód w historii motoryzacji, po raz pierwszy zyskuje wariant z segmentu SUV, który dołącza do Corolli Hatchback, Sedan i TS Kombi.

Zaprojektowana w architekturze TNGA, Corolla Cross została zbudowana na platformie GA-C. Nowy model ma wszystkie cechy, które zapewniły Corolli trwały sukces przez 55 lat i 12 generacji. Corolla jest liderem światowego rynku samochodów, z ponad 50 milionami sprzedanych egzemplarzy.

Nowy SUV Corolla Cross poszerzy ofertę samochodów kompaktowych Toyoty oraz ułatwi marce osiągnięcie do 2025 roku celu sprzedaży 400 000 aut kompaktowych rocznie i udziału w segmencie C na poziomie 9%.

Nowy model korzysta z najnowszych technologii Toyoty, takich jak napęd hybrydowy piątej generacji, nowe multimedia i aplikacje oraz najnowocześniejsze systemy bezpieczeństwa. Corolla Cross jest wyposażona w zestaw systemów bezpieczeństwa i wsparcia kierowcy Toyota T-MATE, który łączy najnowszą generację pakietu Toyota Safety Sense (TSS), który po raz pierwszy może być aktualizowany online, z innymi asystentami jazdy oraz parkowania, aby nie tylko prowadzenie auta było łatwiejsze i bezpieczniejsze, ale także by chronić wszystkich pasażerów pojazdu, a także innych użytkowników dróg.

Corolla Cross jest pierwszym globalnym modelem Toyoty, w którym zastosowano napęd hybrydowy piątej generacji o wyższej mocy i większej wydajności. Układ napędowy oparty na 2,0-litrowym silniku benzynowym został skalibrowany pod kątem większej dynamiki dostosowanej do stylu jazdy europejskich kierowców, z bardziej bezpośrednimi reakcjami auta na wciśnięcie pedału przyspieszenia. Osiągi napędu wspiera bardzo sztywna platforma GA-C oraz wysokiej jakości zawieszenie, które zapewniają dobre trzymanie się drogi i bardzo dobre właściwości jezdne.

Układ hybrydowy 2.0 jest opcjonalnie dostępny z inteligentnym napędem na wszystkie koła AWD-i, który w porównaniu do hybryd czwartej generacji został udoskonalony, otrzymując tylny silnik elektryczny o większej mocy (40 KM) i wyższym momencie obrotowym (84 Nm). Dzięki temu samochód jest jeszcze skuteczniejszy w bezpiecznym pokonywaniu zakrętów i ruszaniu na drogach o niskiej przyczepności.

Corolla Cross to praktyczny, wszechstronny SUV do codziennej jazdy, o mocnej stylistyce nadwozia i przestronnym wnętrzu. Bagażnik jest pojemny i ustawny oraz łatwy w pakowaniu.

Wraz z nowym crossoverem Toyoty debiutuje Digital Cockpit, czyli 12,3-calowy cyfrowy wyświetlacz na tablicy wskaźników, oferowany w standardzie. Ekran daje bardzo duże możliwości personalizacji wyglądu oraz wyświetlanych treści. Nowością jest także oferowany w standardzie system multimedialny Toyota Smart Connect z szybszym procesorem, 10,5-calowym ekranem dotykowym HD, dostępem do usług online i łatwą integracją ze smartfonem.

Sprzedaż Corolli Cross w Europie rozpoczyna się jesienią 2022 roku.