Aktualności

Nowa Mazda2 gotowa na europejską premierę

Komfortowa i niezawodna nowa Mazda2 rusza na podbój Europy, gdzie jej bogate wyposażenie i niestandardowe rozwiązania podniosą poprzeczkę w segmencie B. Mazda nowej generacji zadebiutuje podczas pokazu prasowego dla 150 dziennikarzy, który odbędzie się 3 listopada w Mazda Space w Barcelonie. Pięciodrzwiowy hatchback będzie również gwiazdą kilku krajowych imprez targowych i innych wystaw organizowanych jesienią i zimą.

Nowa Mazda2 łączy pełne spektrum możliwości oferowanych przez technologię SKYACTIV z ekscytującą stylizacją KODO: Dusza Ruchu, zbliżoną do prototypu Mazda Hazumi zaprezentowanego w marcu w Genewie. Obejmuje ona intuicyjną koncepcję wnętrza, którą po raz pierwszy zastosowano w modelu Mazda3, włącznie z rozwiązaniem Active Driving Display – pierwszym wyświetlaczem przeziernym w tej klasie pojazdów – oraz interfejsem specjalnie dostosowanym do kabiny małego samochodu. Dzięki rozwiązaniu MZD Connect nowa Mazda2 jest również jednym z pierwszych modeli w segmencie B, który przenosi użytkowników w świat online w sposób całkowicie bezpieczny, spełniając wymagania wielu współczesnych klientów. Sama kabina jest przy tym zdumiewająco przestronna i wygodna, szczególnie dla kierowcy, ale zapewnia również przestrzeń dla pasażerów siedzących z tyłu.

Pod maską znajdziemy jeden z czterech dostępnych silników, obejmujących jednostkę napędową SKYACTIV-D 1,5, całkowicie nowy silnik Diesla o niskim stopniu sprężania i mocy 77 kW/105 KM oraz maksymalnym momencie obrotowym 220 Nm, który zużywa zaledwie 3,4 l paliwa na 100 km przy emisji CO2 na poziomie 89 g/km*. Nowa Mazda2 będzie również oferowana z silnikiem benzynowym SKYACTIV-G 1.5 w trzech wariantach mocy: od 55 kW/75 KM do 85 kW/115 KM. Zapewniają one zużycie paliwa na poziomie 4,5-4,9 l/100 km i emisję CO2 105-115 g/km*. Moc jest przenoszona na przednie koła za pomocą przekładni ręcznej pięcio- i sześciobiegowej SKYACTIV-MT, jak również sześciobiegowej skrzyni automatycznej SKYACTIV-Drive. Obie zostały opracowane od podstaw i są pochodnymi kompaktowych, lekkich wersji słynnych przekładni oferowanych w innych Mazdach nowej generacji.

Nowy model otrzyma również podwozie SKYACTIV, a wraz z nim zachwalane, sportowe osiągi znane z większych modeli, stosowane zgodnie z koncepcją Jinba Ittai, „jedność z samochodem”. Dzięki ich dostosowaniu do rozmiarów Mazdy2, uzyskano wyjątkowo wysoką dynamikę, która idzie w parze z zaawansowanymi rozwiązaniami w zakresie komfortu i stabilności, dość rzadko spotykanymi w małych autach.

Nowa Mazda2 jest bogato wyposażona w elementy najnowszej technologii. Najlepszy w swojej klasie zestaw aktywnych systemów bezpieczeństwa i-ACTIVSENSE obejmuje rozwiązanie Blind Spot Monitoring (BSM) służące do obserwacji martwego punktu. Dostępny po raz pierwszy w Maździe w Europie system BSM wykrywa niewidoczne obiekty za pojazdem i po jego bokach, nawet podczas cofania. Choć masa własna pojazdu rozpoczyna się od zaledwie 970 kg, najnowszy model Mazdy zapewnia również znakomite bierne systemy bezpieczeństwa. Wynika to między innymi z zastosowania architektury karoserii SKYACTIV-Body, która składa się ze znacznie większej ilości lekkiej, wytrzymałej i wysokowytrzymałej stali niż w przypadku karoserii aktualnego modelu Mazda2.

Tym razem Mazda decyduje się na niekonwencjonalną strategię wprowadzenia modelu na rynek europejski: zamiast skoncentrować się na głównych międzynarodowych targach motoryzacyjnych, marka promuje swoją nowość na kilku imprezach regionalnych. Na przykład, przed premierą prasową w Mazda Space, nowa Mazda2 zostanie pokazana na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Rzymie w dniach 16-25 października w Narodowym Muzeum Sztuki XXI wieku MAXXI. Znajdzie się ona również na trzech nadchodzących targach motoryzacyjnych w Zurychu (5-9 listopada), Wiedniu (15-19 stycznia) i Brukseli (15-25 stycznia), a w przyszłym roku będzie dostępna dla klientów.