Aktualności

Nowa Kia Picanto na genewskim salonie samochodowym

Kia Picanto
Kia Picanto

Odświeżona Kia Picanto zostanie zaprezentowana 3 marca 2015 – a więc w pierwszym dniu prasowym 85 już z kolei salonu samochodowego w Genewie. Ten elegancki, miejski hatchback segmentu „A” ma teraz bardziej dynamiczne osiągi a wizualnie został uatrakcyjniony pod kątem utrzymania konkurencyjności wobec swych obecnych i przyszłych klientów.

Dla podkreślenia wyrazistości wyglądu restyling zewnętrzny Kia Picanto obejmuje nowy design zderzaka przedniego i tylnego oraz uaktualnienie charakterystycznej w stylistyce samochodów Kia atrapy chłodnicy w kształcie ‘tygrysiego nosa’ (‘tiger-nose grille’). Nabywca może teraz dokupić 14-calowe felgi z lekkiego stopu o nowym wzorze. Dostępny opcjonalnie Pakiet Sportowy plasuje nowe Picanto wśród najbardziej stylowych pojazdów segmentu „A”, zarówno w trzy – jak i pięciodrzwiowej wersji nadwoziowej.

We wnętrzu Picanto uwagę zwracają nowe, chromowane akcenty wokół zestawu wskaźników i nawiewów powietrza na desce rozdzielczej oraz nowy wzór tapicerki materiałowej dla podkreślenia „młodzieżowego” charakteru pojazdu. Bardziej modernistyczna w wyglądzie jest także oprawa systemu audio w konsoli centralnej.

Wyposażenie klasy Premium i większe możliwości personalizacji

Po raz pierwszy dla nabywcy Picanto oferowany jest wybór elementów wyposażenia klasy Premium, w tym system audio-video-nawigacyjny KiaNaviSystem najnowszej generacji z dużym, 7-calowym ekranem dotykowym (dostępny od III kwartału 2015). Inne opcje – jak światła przeciwmgłowe typu projekcyjnego, tempomat i ogranicznik prędkości mogą znacznie podnieść komfort prowadzenia samochodu, szczególnie w podróżach na dłuższe dystanse.

W nowym modelu dostępne są trzy pakiety kolorystyczne, pozwalające spersonalizować Picanto i wyróżnić się wśród innych pojazdów na drodze. Sportowy w wyglądzie Red Pack obejmuje pokrycia siedzeń z czarnej ekologicznej skóry i tkaniny w kolorze czerwonym oraz błyszczące, czarno-czerwone wstawki boczków drzwi. Żywy i wpadający w oko, Yellow Pack proponuje pokrycia siedzeń z czarnej skóry ekologicznej i żółtej tkaniny z przeszyciami w tej samej barwie oraz jasnożółte wykończenie deski rozdzielczej i kierownicy. W pakiecie Brown Pack klasy Premium nabywca otrzymuje eleganckie pokrycia siedzeń z brązowej skóry ekologicznej, boczki drzwi w tym samym kolorze oraz wykończenie tablicy przyrządów w tzw. czerni fortepianowej. Każdy z trzech pakietów zawiera także oświetlenie podłogi po stronie kierowcy i pasażera.

Dodatkowo gama kolorystyczna zyska dwa nowe atrakcyjne kolory nadwozia : Honey Bee oraz Dazzling Blue.

Skrócona droga hamowania i silniki zgodne z Euro-6

Pasażerowie nowej Kia Picanto mogą poczuć się jeszcze bezpieczniej dzięki powiększonym tarczom hamulcowym, pozwalającym ograniczyć drogę hamowania. Dostępne jako opcja wyposażenia, przednie tarcze hamulcowe o średnicy 252 mm (wobec 241 mm w standardzie) umożliwiają zatrzymanie samochodu jadącego z prędkością 100 km/h na dystansie zaledwie 37 metrów, a więc o 2 metry krótszym niż w wersji podstawowej. Silnik benzynowy 1,0 l MPI (z wielopunktowym wtryskiem paliwa) nowej Kia Picanto został również zmodernizowany pod względem dostosowania do obowiązującej w Europie normy czystości spalin Euro 6 oraz system START/STOP pozwalający oszczędzać paliwo i zmniejszający poziom emisji CO2.

Nowa Kia Picanto w sprzedaży już w I kwartale 2015.

Model Picanto produkowany jest w koreańskiej fabryce Kia Seosan i dzięki sprzedaży 51.102 samochodów w roku 2014 – należy do bestsellerów Kia w Europie. Nowa Kia Picanto trafi do sprzedaży na rynkach europejskich pod koniec marca 2015 roku i objęta będzie naturalnie unikalną, 7-letnią lub 150.000- kilometrową gwarancją producenta, by zapewnić nabywcy pełen spokój ducha w trakcie eksploatacji.