Aktualności

Nowa Corolla trafi do sprzedaży w pierwszym kwartale

Historia Corolli to idealny przykład stosowania w praktyce zasady kaizen – nieustannego doskonalenia. Dzięki temu od 57 lat Corolla jest kluczowym modelem w globalnej gamie marki i od wielu lat utrzymuje pozycję najpopularniejszego samochodu na świecie. Przez ponad pół wieku kompaktowa Toyota regularnie przechodziła zmiany, dzięki którym wciąż pozostaje nowoczesnym kompaktowym samochodem, stawiającym na nowoczesne technologie i napędy, komfort i bezpieczeństwo, zgodnie z potrzebami i preferencjami klientów na całym świecie.

Nowa Corolla to odświeżona i udoskonalona wersja 12. generacji modelu, który w Europie jest drugim najpopularniejszym samochodem segmentu C, a w Polsce od dwóch lat jest liderem rynku aut osobowych. Wraz z faceliftingiem Corolla zyskuje piątą generację technologii hybrydowej – zelektryfikowane napędy z silnikiem 1.8 oraz 2.0 są mocniejsze i bardziej dynamiczne, a jednocześnie bardziej wydajne od poprzedników.

Nowy model jest standardowo wyposażony w najnowszy system multimedialny o szybszym działaniu i większej funkcjonalności oraz w nowy cyfrowy kokpit o szerokich możliwościach konfiguracji, wyświetlany na 12,3-calowym ekranie na tablicy wskaźników.

Corolla 2023 jest wyposażona w zestaw systemów bezpieczeństwa czynnego Toyota T-MATE, który łączy najnowszą generację pakietu Toyota Safety Sense z innymi systemami wspomagania jazdy. Dzięki wyposażeniu samochodu w nowy moduł komunikacyjny z kartą SIM, który zapewnia stałe połączenie z internetem, technologie bezpieczeństwa, multimediów i łączności będą za zgodą kierowcy otrzymywały aktualizacje online. Odświeżoną stylistykę nadwozia i wnętrza podkreślają nowe światła, wzory kół, tapicerki i kompozycje kolorystyczne.
Corolla jako jedyna w swoim segmencie daje klientom możliwość wyboru dwóch pełnych napędów hybrydowych, które wyróżniają się pod względem niskiego zużycia paliwa oraz możliwości poruszania się wyłącznie na silniku elektrycznym bez ładowania baterii z zewnętrznego źródła.

Nowa Corolla po faceliftingu trafi do sprzedaży w Europie w pierwszym kwartale 2023 roku.