Gry

Nittera organizuje kolejną edycję Esport Cup

Niterra, specjalista w dziedzinie zapłonu i elektroniki samochodowej,  zapowiada start Esports Cup 2024. Będzie to trzecia edycja tego wydarzenia, które w poprzednich latach cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Esport Cup 2024 wystartuje już 15 grudnia 2023 roku od kwalifikacyjnych wyścigów on-line.

Zawody Esport Cup 2024 rozpoczną się już w grudniu tego roku i będą trwały przez pięć miesięcy. W tej edycji wydarzenie realizowane będzie we współpracy z iRacing – wiodącą, globalną platformą do symulacji wyścigów motorowych, co pozwoli na szerokie dotarcie z informacją do fanów motoryzacji w mediach społecznościowych, młodych mechaników, przedstawicieli  tzw. „pokoleń Z i Alpha”,  a także klientów Niterra. W tegorocznym wydarzeniu o zasięgu globalnym (uczestnicy z ponad 80 krajów) będą mogły wziąć osoby powyżej 16 roku życia. Pierwszą kwalifikacyjną rozgrywką będzie pokonanie z sukcesem wirtualnego toru wyścigowego Zolder w Belgii. W tym roku po raz pierwszy w grze nie będzie tabel rankingowych, a to oznacza bardziej ekscytującą rywalizację dla kierowców, którzy będą ścigać się ze sobą na żywo. Gracze będą rejestrować się w poszczególnych wyścigach, a zdobyte punkty będą decydować o tym, na którym serwerze będą rywalizować. Wyścig z najlepszymi kierowcami będzie transmitowany na żywo na kanale YouTube firmy, a także na platformie iRacing. Więcej informacji na temat Esports Cup można znaleźć w mediach społecznościowych firmy – w tym na Facebooku, Instagramie i kanale YouTube, a także, po raz pierwszy, na dedykowanej stronie Esports Cup – https://ngkntk.com/esports/, która zostanie uruchomiona w celu udostępnienia wszystkich informacji w jednym miejscu. Finał, który odbędzie się na wirtualnym torze Nürburgring, będzie również transmitowany na żywo wraz z towarzyszącą mu relacją i analizą wyścigu, a także wywiadami przed i po wyścigu z uczestnikami, zwycięzcą i zdobywcami kolejnych miejsc.

„Po niezwykle udanych dwóch poprzednich sezonach naszego Esports Cup, przenosimy rywalizację na inny poziom i docieramy do znacznie większej liczby odbiorców, dzięki nowemu partnerowi –  iRacing”, mówi Frank Massia, Director Marketing Aftermarket EMEA, Niterra EMEA GmbH. „Dodatkowo, nie tylko rozszerzamy zasięg wydarzenia poprzez włączenie wielu nowych krajów, ale także uruchomiona zostanie dedykowana strona docelowa, która ułatwi szybsze przekazywanie informacji graczom i mechanikom w trakcie i po wydarzeniu, co wesprze promocję działań naszej firmy”.

Wszyscy zawodnicy będą jeździć sygnowaną markami NGK & NTK Toyotą GR86 dostępną w 40 różnych wersjach. Ten samochód sportowy był kierowany przez ambasadorkę marki Niterra Esports – Patriciję Stalidzane podczas wyścigu na torze Bilster Berg, która następnie przeniosła się do symulatora wyścigowego, aby połączyć świat rzeczywisty z cyfrowym.

Rywalizacja o dotarcie do finału została zaplanowana na 5 kwietnia 2024 roku. Odbędzie się ona na kultowym, wirtualnym torze Nürburgring Nordschleife w Niemczech i z pewnością będzie równie intensywna jak w poprzednich latach. Aby dojść do tego etapu zawodnicy muszą walczyć w emocjonujących eliminacjach na torach: Zolder w Belgii (15 grudnia 2023 roku),  Motorland Aragon National w Hiszpanii (19 stycznia 2024 roku), Imola we Włoszech (2 lutego 2024 roku),  Hockenheimring w Niemczech (16 lutego 2024 roku), Rudskogen w Norwegii (1 marca 2024 roku) oraz na brytyjskim torze Oulton Park (15 marca 2024 roku).

Jako najbardziej znana i popularna platforma SimRacing na świecie, z ponad 160 000 zarejestrowanymi użytkownikami, iRacing przeniesie wydarzenie Escort Cup  na zupełnie inny poziom, przede wszystkim dzięki bardziej realistycznej jeździe i  prowadzeniu oraz szczegółowym, laserowo skanowanym torom. Sesje iRacing w primetime często przyciągają ponad 100 000 zawodników.

Aby zarejestrować się i wziąć udział w Esports Cup 2024, gracze będą musieli przed rozpoczęciem pierwszego wyścigu pobrać grę i założyć konto pod adresem – https://www.iracing.com . Po rejestracji zawodnicy wezmą udział w rywalizacji o szereg atrakcyjnych nagród. Zwycięzca otrzyma kierownicę wyścigową  Bavarian Simtec,  zdobywca drugiego miejsca zestaw wyścigowy TailoredRig, a nagrodą dla trzeciego miejsca będzie deska rozdzielcza Alpha Tec Racing Sim.