Aktualności

Nissan świętuje podwójny triumf w konkursie What Van? Awards 2024

Nissan Townstar odniósł imponujący, podwójny sukces w konkursie What Van? Awards 2024 w Wielkiej Brytanii. Townstar został uznany za kompaktowego vana roku, natomiast jego wersja elektryczna otrzymała nagrodę „Electric Van of the Year” – elektrycznego vana roku.

Townstar, następca niezwykle popularnego Nissana e-NV200, od momentu wprowadzenia na rynek cieszy się powodzeniem. Pojazd jest dostępny w wersji z napędem benzynowym lub elektrycznym i został zaprojektowany z myślą o działalności biznesowej na miarę naszych czasów oraz przyspieszeniu przejścia na elektromobilność.

Model ten wprowadził do segmentu kompaktowych vanów pakiet ponad 20 technologii i jest wyposażony w szeroką gamę systemów bezpieczeństwa oraz zaawansowanych funkcji wsparcia kierowcy, takich jak inteligentne hamowanie awaryjne, asystenta parkowania, inteligentny tempomat i system kamer 360°, co stawia go w czołówce swojej kategorii.

Francesco Russiello, menedżer ds. lekkich samochodów użytkowych w brytyjskim oddziale Nissana, powiedział: „W Nissanie wiemy, jak fantastycznym pojazdem jest Townstar. Wspaniale było otrzymać oficjalne potwierdzenie tego faktu podczas rozdania prestiżowych nagród What Van? Awards 2024. Oczywiście bardzo się cieszymy, w szczególności z naszego sukcesu w kategorii «Electric Van of the Year», w której Townstar rywalizował z wieloma modelami innych producentów. W obliczu zaostrzonych norm emisji, ograniczeń w dostępie do obszarów miejskich oraz stale rosnącego zapotrzebowania na obsługę tak zwanych dostaw ostatniego kilometra, duże i małe firmy muszą szukać skutecznych i zrównoważonych rozwiązań, by utrzymać konkurencyjność i optymalizować swoje działania. Townstar idealnie się do tego nadaje”.

Jeśli chodzi o parametry transportowe, Townstar Van oferuje dużą przestrzeń ładunkową o pojemności 3,3 m3 (L1) lub 4,3 m3 (L2), z ładownością do 777 kg. Maksymalna masa całkowita przyczepy z hamulcem dla tego modelu to 1500 kg.

Dostawczy Townstar potwierdza także zobowiązanie Nissana do zapewnienia wysokiej jakości i bezpieczeństwa – właściciele wszystkich lekkich samochodów użytkowych tej marki mogą korzystać z wiodącej w branży ogólnoeuropejskiej gwarancji na okres 5 lat lub do 160 000 km przebiegu oraz 5-letniego okresu wsparcia w zakresie pomocy drogowej. Dodatkowo gwarancja na pojemność akumulatora w przypadku wersji elektrycznej pojazdu udzielana jest na okres 8 lat lub do przebiegu 160 000 km.

Bezemisyjna wersja Townstara jest wyposażona w najnowocześniejszy elektryczny układ napędowy, wykorzystujący inteligentny system zarządzania energią i technologię chłodzenia akumulatora.

Ten zaawansowany system zapewnia najlepszy w swojej klasie zasięg bezemisyjny wynoszący 301 km w cyklu mieszanym WLTP (lub do 438 km w cyklu miejskim), co czyni ten model jednym z najwydajniejszych i najbardziej wszechstronnych samochodów użytkowych na rynku.

Akumulator elektrycznego Townstara ma pojemność 44 kWh i może być doładowywany przy użyciu ładowarek prądu zmiennego AC (do 22 kW) lub szybkich ładowarek prądu stałego DC poprzez złącze CCS z mocą do 80 kW. W pierwszym przypadku ładowanie do 100% pojemności trwa nieco ponad 2 godziny, a druga opcja pozwala doładować akumulator od 15% do 80% pojemności w zaledwie 37 minut.

Klienci zainteresowani zakupem elektrycznego Townstara mogą skorzystać z dopłat rządowych w ramach programu „Mój Elektryk”. Dla wersji Van korzyść może wynieść do 30% wartości auta.