Aktualności

Nissan Qashqai N-Tec

Cieszący się ogromną popularnością na rynku Nissan Qashqai drugiej generacji już od września będzie dostępny w specjalnej wersji N-Tec, bogato wyposażonej w zaawansowane rozwiązania technologiczne, odzwierciedlające dążenie Nissana do oferowania innowacji jak najszerszemu gronu odbiorców.

Seria N-Tec będzie na początku dostępna z silnikiem benzynowym 1.2 DIG-T 115 KM z manualną skrzynią biegów oraz automatyczną Xtronic oraz Diesla 1.5 dCi 110 KM z przekładnią manualną. Ten ostatni wyróżnia się szczególnymi walorami pod względem ekonomii użytkowania, ze zużyciem paliwa w cyklu mieszanym wynoszącym zaledwie 3,8 l/100 km i emisją CO2 na poziomie jedynie 99 g/km.

Qashqai N-Tec zachowuje wszystkie zalety obecnie produkowanego modelu, jednakże w stosunku do wersji Acenta, na bazie której powstał, oferuje nieporównywalnie więcej. W wyposażeniu standardowym znalazły się bowiem między innymi NissanConnect – zintegrowany system nawigacji z 7-calowym kolorowym dotykowym ekranem – oraz Pakiet Bezpieczeństwa, w którego skład wchodzą systemy rozpoznawania znaków drogowych oraz ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu, a także elektryczny hamulec awaryjny, adaptacyjne światła drogowe, przednie i tylne czujniki parkowania oraz automatycznie ściemniające się lusterko wsteczne.

To jednak nie wszystkie zalety serii specjalnej modelu Qashqai, ponieważ w wyposażeniu seryjnym oferuje ona także kilka elementów, niedostępnych w wersji Acenta nawet za dopłatą. Jednym z nich jest system kamer 360°, umożliwiający uzyskanie widoku auta z góry, co stanowi nieocenioną pomoc przy parkowaniu czy manewrowaniu. Z kolei inteligentny kluczyk i-Key oraz przycisk Start/Stop zapewniają dużą wygodę przy otwieraniu, zamykaniu oraz uruchamianiu pojazdu. Qashqai N-Tec jest także wyposażony w przyciemniane tylne szyby.

Unikalną cechą Nissana Qashqai N-Tec są dwukolorowe, maszynowo wykończone, 18-calowe felgi ze stopów lekkich, niedostępne w żadnej innej wersji tego modelu.

W wyposażeniu opcjonalnym oferowany jest dedykowany Pakiet N-Tec, zawierający panoramiczne okno dachowe z elektryczną roletą i czarną podsufitką, a także srebrne relingi dachowe.

Qashqai N-Tec będzie produkowany wraz z innymi odmianami modelu w brytyjskich zakładach Nissana w Sunderland. Samochód trafi do salonów w całej Polsce już we wrześniu. Cena najtańszej wersji, z silnikiem 1.2 DIG-T 115 KM z manualną skrzynią biegów, to 89 700 zł.