Aktualności

Nissan odświeża model 370Z

Wraz z wprowadzeniem zmodernizowanego 370Z na rok modelowy 2018 Nissan otwiera nowy rozdział w historii sukcesu tego sportowego samochodu.

Klasyczna stylistyka coupé zyskała nowoczesne wykończenie. Modyfikacje obejmują między innymi czarne klamki i czarny pas tylnego zderzaka. Mocno przyciemniane reflektory i tylne światła zespolone — wcześniej dostępne tylko w wersji NISMO — teraz należą do wyposażenia standardowego.

Każdy egzemplarz z roku modelowego 2018 ma nowe, wyraziste 19‑calowe felgi ze stopów metali lekkich (oprócz wersji NISMO). Wprowadzono także nowy, przyciągający wzrok czerwony metalizowany lakier.

Nissan nawiązał współpracę z renomowaną marką wyposażenia pojazdów sportowych, EXEDY®, która zaowocowała zaprojektowaniem nowego wyczynowego sprzęgła do 370Z na rok 2018 w wersji z manualną skrzynią biegów. Perfekcyjna redukcja biegu wymaga mniejszej siły nacisku na pedał, jeszcze bardziej zwiększając precyzję i komfort zmiany przełożeń.

System multimedialny NissanConnect Premium z siedmiocalowym ekranem dotykowym, odtwarzaczem DVD i kamerą cofania jest oferowany jako opcja.

Model na rok 2018 zachował wszystkie cechy, które pomogły 370Z uzyskać wręcz kultowy status wśród entuzjastów samochodów o wyczynowych osiągach. Moc zapewnia 328-konny silnik 3.7 V6, który napędza tylne koła za pośrednictwem 6-biegowej przekładni manualnej lub skrzyni automatycznej o siedmiu przełożeniach. 370Z roadster i 370Z NISMO pozostają w sprzedaży bez zmian wprowadzonych na rok modelowy 2018.

Dzięki optymalnemu rozkładowi mas i dopracowanemu zawieszeniu entuzjaści modelu mogą cieszyć się znakomitym komfortem jazdy i dynamicznymi właściwościami jezdnymi. 370Z nadal jest jedynym samochodem w swoim segmencie, w którym dostępny jest układ Syncro Rev Control — pierwszy na świecie system synchronizujący obroty silnika podczas zmiany biegu na wyższy lub niższy w przekładni manualnej.

Historia sukcesu Nissanów serii Z rozpoczęła się w 1969 roku — ponad 50 lat temu — od wprowadzenia na rynek modelu Fairlady Z / Datsun 240Z. Pięć kolejnych generacji zachowało wierność koncepcji wyczynowych osiągów i ponadczasowej stylistyki w przystępnej cenie.

Każdy model — od pierwszej „zetki”, poprzez 280ZX i 300ZX, aż po nowe wcielenie 350Z i dzisiejszego 370Z — można rozpoznać po charakterystycznej długiej masce silnika i krótkim tylnym zwisie.

Dominującymi elementami w klasycznym wnętrzu samochodu są jak zawsze prosta, trójramienna kierownica i zestaw wskaźników z trzema okrągłymi zegarami.

Ryan Gains, dyrektor ds. marketingu samochodów kompaktowych i sportowych w Nissan Europe, powiedział: „Od niemal pół wieku Nissany z serii „Z” mają status kultowych modeli wśród fanów samochodów sportowych pasjonujących się osiągami i jakością. Nissan 370Z z roku modelowego 2018 pozostaje wierny tej tradycji, oferując nowy, jeszcze wyższy poziom dynamicznej jazdy i klasycznego wzornictwa”.

Nissan 370Z 2018 jest już dostępny w sprzedaży w całej Europie.