Motoryzacja to nasza pasja

Blog motoryzacyjny moto-przestrzen.pl | Testy samochodów, nowości, opinie

Aktualności

Nissan na Motor Show Poznań 2016

Nissan Qashqai (nissan.pl)
Nissan Qashqai (nissan.pl)

Ekstremalne osiągi, siła i innowacje w zakresie bezemisyjnej mobilności to motywy przewodnie ekspozycji Nissana na tegorocznej wystawie Motor Show w Poznaniu.

Jako lider segmentu crossoverów marka zaprezentuje na swoim stoisku prawdziwą bestię koncepcyjny model Juke-R 2.0, łączący klasyczne cechy samochodu tego segmentu z osiągami na miarę najlepszych samochodów wyścigowych. Na stoisku nie zabraknie także całej gamy crossoverów Nissana w łagodniejszym, seryjnym wydaniu.

W stolicy Wielkopolski Nissan pokaże także nowego Nissana Navara – uhonorowanego prestiżowym tytułem „Międzynarodowego Pick-upa Roku 2016” – który zaledwie kilka tygodniu temu trafił do salonów sprzedaży.

Ekspozycję uzupełni nowy Nissan LEAF 30 kWh, zapewniający zasięg 250 km na jednym ładowaniu, przewyższając pod tym względem wszystkich konkurentów w swoim segmencie.

JUKE-R 2.0

Juke‑R 2.0 jest supercrossoverem, w którym zgromadzono to, co Nissan ma najlepszego do zaoferowania: innowacyjność wynikającą z kompetencji firmy w segmencie crossoverów oraz emocje gwarantowane przez 600-konny silnik z modelu GT‑R.

Charakterystyczne cechy stylistyczne tego ekstremalnego auta to muskularna sylwetka, liczne elementy wykonane z włókna węglowego, stosowane w autach typowo sportowych wloty powietrza, obręcze kół zaczerpnięte z supersamochodu GT-R oraz kultowy, czarny matowy lakier zarezerwowany dla wersji „R”.

NOWY NISSAN NAVARA

Nowy Nissan NP300 Navara wyznacza nowy standard w segmencie pick-upów o ładowności 1 tony, łącząc najlepsze cechy crossoverów Nissana z 80-letnim doświadczeniem firmy w projektowaniu i produkowaniu solidnych pick-upów o przemyślanej konstrukcji.

Nowy model oferuje komfort i kulturę pracy na miarę crossovera przy jednoczesnym utrzymaniu wyjątkowej sprawności terenowej, wytrzymałości i ładowności, z których słynęła Navara poprzedniej generacji. W solidnej konstrukcji podwozia wprowadzono wiele nowych rozwiązań, w tym między innymi pięciodrążkowe zawieszenie tylne w wersji Double Cab, znacznie poprawiające komfort jazdy.

Liczne innowacyjne i przystępne cenowo technologie pokładowe, w tym system kamer 360° i system automatycznego hamowania awaryjnego, podnoszą przyjemność z jazdy i funkcjonalność pojazdu. Są to jednocześnie rozwiązania unikatowe na rynku pickupów.

NOWY ELEKTRYCZNY LEAF 30 kWh

Zdobywszy pozycję pioniera sektora dzięki wprowadzonemu do sprzedaży 5 lat temu modelowi LEAF, Nissan nieustająco rozwija swoją ofertę w zakresie bezemisyjnych aut. LEAF nie tylko został uznany Samochodem Roku 2011 – i to na aż trzech kontynentach – ale jest także najlepiej sprzedającym się samochodem elektrycznym na świecie. Teraz Nissan po raz kolejny zmienia skalę osiągów i funkcjonalności oraz postrzeganie samochodów elektrycznych, prezentując zmodernizowany model LEAF 30 kWh o zasięgu 250 km, przewyższający pod tym względem wszystkich konkurentów w swoim segmencie.

Nowy akumulator o pojemności 30 kWh zapewnia większy zasięg bez uszczerbku dla funkcjonalności wnętrza. Model ten ma także dokładnie takie same wymiary zewnętrzne, jak wersja z akumulatorem o pojemności 24 kWh, przy niewielkim wzroście masy, o 21 kilogramów. Efekt? Samochód, który pokona znacznie dłuższy dystans bez ładowania, oferujący taką samą funkcjonalność i walory użytkowe, jak poprzednie wersje.

Ekspozycja Nissana w Poznaniu znajdzie się w hali nr 3. Konferencję prasową na stoisku zaplanowano na godz. 10:45.