Aktualności

Najpiękniejszy Peugeot 205 GTi w Polsce wybrany!

6 września w Katowicach spotkali się wielbiciele i właściciele Peugeot 205 GTi. Organizatorzy wybrali zwycięzców w trzech kategoriach, a wśród nich najpiękniejsze 205 GTi w Polsce. Na 30-lecie 205 GTi, polscy fani marki spotkali się na terenie Autoryzowanego Koncesjonera Peugeot, firmy Auto Dealer w Katowicach.

Wśród prawie 70 sztuk Peugeot 205, które zjechały w sobotni poranek na parking przy ulicy Bocheńskiego 100, większość stanowiły wersje GTi.

Pod względem ilości 205-ek był to to rekordowy jeśli chodzi o frekwencję zlot fanów Peugeota 205 GTI w Polsce. Jury złożone z organizatorów, przyznało nagrody w trzech kategoriach: najpiękniejszy Peugeot 205 GTi, najpiękniejszy CTi oraz najstarszy GTi.

I tak tytuł Najpiękniejszego Peugeot 205 GTi zlotu zdobył samochód Pana Rafała Walerowskiego z Krakowa. Zwycięski 205 GTi to model z limitowanej serii Griffe (Szpon), który wyróżniało specyficzne wyposażenie: jak wyjątkowy lakier metalizowany zielony Fluorite, skórzana tapicerka z dedykowanymi przeszyciami w kolorze zielonym, uchwyt drążka zmiany biegów z zielonymi napisami, szara wykładzina, felgi aluminiowe w odcieniu ciemnoszarym, szare wykończenia listwy zderzaka, podgrzewane lusterka, wspomaganie kierownicy, ABS.

Po ogłoszeniu wyników pan Rafał przyznał: „nie spodziewałem się zwycięstwa, bo przyjechało sporo ciekawych i dobrze utrzymanych aut (…) miałem swojego faworyta, niemniej niezmiernie się cieszę. Mam w swej kolekcji jeszcze 3 inne 205-ki, a podczas zlotu zdecydowałem się pokazać dwa moje egzemplarze.”

Jurorzy szukali samochodu, który wiernie oddaje ducha kultowego francuskiego hot hatcha z oryginalną specyfikacją gamy GTi, dobrze utrzymaną karoserią oraz wnętrzem. Zwycięski Peugeot 205 GTi najlepiej spełniał postawione wymogi, do tego doskonale wyróżniał się w prezentowanej stawce.

Nagrody zostały przyznane także w kategoriach CTi, oraz najstarsze GTi zlotu, dodatkowo nagroda za najciekawszy samochód powędrowała do wersji skandynawskiej Peugeot 205 GTi.