Aktualności

Nagroda w konkursie TOWCAR of The Year 2015!

Brytyjski Caravan Club, utworzony w 1907 roku i zrzeszający obecnie ponad 375 tys. członków, uhonorował Mitsubishi Motors nagrodą w kategorii „Innowacje” za elektryczny model Outlander PHEV z napędem hybrydowym. Wyróżnienie zostało wręczone podczas organizowanych przez klub wyborów Towcar of the Year, w siedzibie Królewskiego Klubu Samochodowego w Londynie.

Stewart Mckee, dyrektor naczelny ds. kontaktów z prasą, spraw publicznych oraz imprez, Mitsubishi Motors, odebrał nagrodę z rąk Nicka Lomasa, dyrektora naczelnego, Caravan Club. Podczas uroczystego wręczenia Stewart powiedział: „Pragnę bardzo podziękować z uznanie, jakie Caravan Club wyraził dla hybrydowego Mistubishi Outlandera przyznając mu tę nagrodę.”

Organizowany corocznie konkurs Towcar of the Year to sygnał dla członków klubu, w który pojazd do ciągnięcia przyczepy warto zainwestować w 2015 roku. Nagrody przyznawane są przez jury składające się z dziennikarzy wyspecjalizowanych w karawaningu, dziennikarzy motoryzacyjnych o zasięgu ogólnokrajowym oraz członków Caravan Club. Jury spotyka się i testuje samochody na poligonie w Millbrook, w hrabstwie Bedfordshire. W tym roku do konkursu zgłoszono 39 pojazdów, które oceniano według takich kryteriów jak przyśpieszenie, hamowanie, cofanie, ergonomia, ruszanie na wzniesieniu, widoczność z kabiny, trakcja oraz efektywność skrzyni biegów.

Mitsubishi Outlander PHEV to pełnowymiarowy, hybrydowy SUV z elektrycznym napędem 4×4. W przeciwieństwie do innych, konwencjonalnych pojazdów hybrydowych, Outlander PHEV oferuje duży zasięg w trybie elektrycznym (ponad 50 kilometrów) oraz imponujący zasięg 824 km w trybie hybrydowym.