Aktualności

Nagroda dla nowego Outlandera

OUTLANDER-7Najnowsze Mitsubishi Outlander 2016 otrzymało właśnie tytuł Najbardziej Wartościowego Samochodu na Drodze (Best Value on Road) w 12. corocznym konkursie o tytuł Samochodu Roku dla zwolenników aktywnego trybu życia (Active Lifestyle Vehicle of the Year), który odbył się w Chandler, w amerykańskim stanie Arizona. Udział w wyborach samochodu roku wzięło blisko 100 członków Stowarzyszenia Prasy Motoryzacyjnej Phoenix oraz miejscowych sportowców. W trakcie testów Outlander wyrastał ponad inne pojazdy w swojej klasie, udowadniając swój ciężar gatunkowy ceniony wysoko w królestwie entuzjastów aktywnego życia.

Podczas dwudniowej imprezy dziennikarze i sportowcy testowali samochody na ulicach, autostradach i na trasach terenowych, by poznać zakres ich możliwości. Uczestnicy testów przeanalizowali przydatność wyposażenia samochodów, wygody siedzeń, przestrzeni bagażowej, oceniali także uniwersalność i przydatność pojazdu pod kątem wypraw kempingowych, uprawiania sportów i zwykłych podróży samochodem.

„To wspaniałe uczucie widzieć Outlandera przyjmowanego tak dobrze przez grupę osób prowadzących aktywne życie” – uważa Don Swearingen, wiceprezes Mitsubishi Motors North America. „Dołożyliśmy wszelkich starań, by Outlander wyróżniał się zarówno wszechstronnością, jak i wysoką wartością rynkową, więc docenienie go przez jurorów właśnie za te cechy podpowiada nam, że osiągnęliśmy cel, dając klientom to, czego szukają w segmencie SUV.”

W 12. roku istnienia, konkurs o tytuł samochodu roku dla zwolenników aktywnego trybu życia, wciąż nagradza samochody, które najlepiej spełniają potrzeby osób prowadzących aktywne życie, a przy okazji udziela producentom wskazówek pozwalających na lepsze zrozumienie tego, czego osoby aktywne poszukują w swoich samochodach osobowych i użytkowych. O tytuł Best Value ubiegają się samochody kosztujące mniej niż 35.000 dolarów i wyposażone w funkcje, które przydają się osobom aktywnym, jak napęd na wszystkie koła, system ABS, elektroniczna kontrola stabilności i boczne poduszki powietrzne.

Mitsubishi Outlander, który może być wyposażony w opracowany przez Mitsubishi i wysoko oceniany system napędu wszystkich kół All Wheel Control (AWC), potrafi sprostać szczególnym wymaganiom osób oczekujących od swoich samochodów wyjątkowych możliwości drogowych i terenowych.

Więcej informacji o konkursie 2015 Active Lifestyle Vehicle of the Year można znaleźć na stronie http://carspondent.com/about/.