Aktualności

Mustang Mach-E liderem rankingu niezawodności

Ford Mustang Mach-E okazał się najbardziej niezawodnym w pełni elektrycznym samochodem osobowym, w ankiecie brytyjskiego magazynu „What Car?”. Kiedy redakcja skontaktowała się z właścicielami Mustangów Mach-E w ramach corocznego badania niezawodności, żaden z nich nie zgłosił usterki, co w generalnym podsumowaniu dało pojazdowi doskonały wynik 100% niezawodności i pozycję lidera.

Wychodzący w Wielkiej Brytanii od 1973 r. miesięcznik „What Car?”, jest od roku 1996 także popularnym serwisem internetowym. Magazyn rozwinął wszechstronny dział poradnikowy składający się z testów, porównań i pierwszych jazd, które mają pomóc konsumentom w wyborze samochodu.

„What Car?” przeprowadza również każdego roku niezależne badania niezawodności, stosując metodę ankieterską, pozwalającą redakcji poznać ocenę użytkowników samochodów w wieku do pięciu lat. Na najnowsze wyniki badań niezawodności „What Car?” złożyły się  doświadczenia blisko 22 000 właścicieli. Badania prowadzone są na dużej grupie, na podstawie rzeczywistych danych, dotyczących wielu obszarów związanych z niezawodnością. Klienci są pytani, czy ich pojazd miał jakiekolwiek usterki w ciągu ostatnich 24 miesięcy. Do ogólnego wyniku, wyrażonego w formule procentowej jest liczony także czas i koszty usunięcia usterek. Wyniki dla 12 klas i kategorii samochodów publikowane są w corocznym katalogu niezawodności.

W podsumowaniu badań „What Car?” czytamy: „Ford może nie mieć tak dużego doświadczenia w produkcji samochodów w pełni elektrycznych, jak inne marki (Ford Mustang Mach-E jest pierwszym modelem w tej grupie), jednak nie wpadlibyśmy na to, gdybyśmy patrzyli wyłącznie na wyniki bezawaryjności tego modelu. Spośród właścicieli, którzy odpowiedzieli na naszą ankietę, ani jeden nie zgłosił usterki swojego samochodu w ciągu pierwszych dwóch lat posiadania, co czyni Mustanga Mach-E najbardziej niezawodnym modelem w rankingu.” W podsumowaniu redakcyjnego dosier zwycięskiego modelu znalazła się także opinia jednego z właścicieli: „To jeden z najlepszych samochodów, jakie miałem; zdecydowanie najbardziej niezawodny.” 

Claire Evans, redaktor działu konsumenckiego „What Car?” powiedziała: „W wielu przypadkach to nie silniki elektryczne lub akumulatory okazują się awaryjne, ale inne elementy elektryczne, takie jak systemy informacyjno-rozrywkowe, cyfrowe tablice przyrządów i systemy wspomagania kierowcy, które przyprawiają właścicieli o ból głowy. Jeśli myślisz o przesiadce na samochód elektryczny, sprawdź jego niezawodność przed zakupem, aby upewnić się, że otrzymasz model godny zaufania.”

Ford Mustang Mach-E nie tylko wygrał w kategorii elektrycznych SUV-ów, ale także uzyskał najwyższą ocenę w rankingu ogólnym 10 najbardziej niezawodnych samochodów w historii badań „What Car?”, gdzie z wynikiem 100% objął miejsce lidera.