Mimo że zamówienia na nowego Opla Mokkę X można składać dopiero od około 6 miesięcy, wszystko wskazuje na to, że ten kompaktowy samochód sportowo-użytkowy (SUV) jest skazany na sukces. Dotychczas klienci w całej Europie zamówili już 100 000 egzemplarzy trzeciego z najważniejszych modeli w gamie Opla.
W pierwszych kilku krajach europejskich zamówienia na Mokkę X zaczęto przyjmować pod koniec maja. Od września samochód pojawia się stopniowo u kolejnych europejskich dealerów. Podobnie jak poprzedniczka, Mokka X jest wielkim przebojem. Na przykład w Niemczech wyprzedziła tradycyjnie mocną konkurencję, a w listopadzie wspięła się nawet na szczyt rankingu liczby rejestracji w segmencie samochodów sportowo-użytkowych, w którym panuje zacięta rywalizacja. W przypadku bestsellerowego Opla zaznacza się też wyraźny trend: ponad połowa egzemplarzy Mokki X jest zamawiana w najwyższej wersji wyposażenia.
Mokka X pomaga w pozyskaniu nowych grup klientów dla marki Opel. Osoby te cenią sobie indywidualny charakter i wyszukane wzornictwo, mocny napęd, unikatowe rozwiązania techniczne oraz opcje łączności. Z surową stylistyką nadwozia, zachęcającą do przygód w terenie, kontrastuje eleganckie i komfortowe wnętrze. Najciekawsze technologie to między innymi w pełni diodowe reflektory, ultranowoczesna przednia kamera Opel Eye oraz znakomity system multimedialny z funkcją integracji ze smartfonem, a także osobisty opiekun kierowcy Opel OnStar.
„Mokka to niekwestionowany sukces Opla. Od rynkowej premiery pod koniec 2012 roku otrzymaliśmy już 670 000 zamówień na te samochody. Nasz kompaktowy SUV z miejsca zdobył serca klientów. Dokładnie tak samo jest przypadku nowej Mokki X” — powiedział Peter Christian Küspert, wiceprezes ds. sprzedaży i obsługi posprzedażnej. „W przyszłym roku znów podbijemy stawkę, wprowadzając nowe sportowo-użytkowe crossovery Crossland X i Grandland X w tym ważnym i perspektywicznym segmencie”.
Crossland X i Grandland X są częścią wielkiej ofensywy modelowej Opla, obejmującej 29 nowych modeli zaplanowanych na lata 2016–2020. Tylko w 2017 roku na rynek trafi aż 7 nowości — więcej niż kiedykolwiek w ciągu jednego roku. Nowe sportowo-użytkowe crossovery (CUV) będą konkurowały w dynamicznie rozwijającym się segmencie pojazdów typu SUV i CUV, który trzykrotnie zwiększy swój w europejskim rynku w latach 2007–2017.
