Aktualności

Modele Monte Carlo – wyjątkowa wersja wyposażenia ze sportowym duchem

Skoda Fabia, Kamiq oraz Scala – wymienione modele łączy… Monte Carlo. To wyjątkowa seria wyposażenia, której tradycja rozpoczęła się w 1936 r. Właśnie wtedy Skoda Popular wygrała, po raz pierwszy w historii marki, rajd w niewielkim księstwie Monako. Od tamtych wydarzeń minęło wiele lat, jednak sportowy charakter aut z emblematem Monte Carlo pozostał do dziś. Co oferują samochody Skody w tej serii wyposażenia?

Monte Carlo to wyjątkowa seria samochodów Skoda, która łączy sportowy design z funkcjonalnością. Modele z emblematem Monte Carlo nie są zaprojektowane dla ekstremalnych osiągów. Ich celem jest dostarczenie przyjemnej, sportowej atmosfery z zachowaniem komfortu i wygody podczas jazdy. Ta wersja wyposażenia jest obecnie dostępna dla modeli Skody: Scala, Kamiq i Fabia czwartej generacji.

Sportowe detale

Serię Monte Carlo można łatwo rozpoznać po sportowych detalach. – Wykończenie Monte Carlo ma swoje własne DNA, charakteryzujące się czarnymi elementami zewnętrznymi, które doskonale podkreślają sportowy wygląd samochodu. Wnętrze wyróżniają wyraziste, czerwone detale – mówi Kateřina Vránová, kierownik działu kolorów i wykończenia. Czarne elementy stylistyczne najczęściej obejmują grill, spojler przedniego zderzaka, osłony lusterek, osłony progów, obręcze kół ze stopów lekkich i dyfuzor tylnego zderzaka.

Każdy model z serii Monte Carlo może wyróżniać się nieco innymi czarnymi detalami. Skoda Fabia opcjonalnie posiada czarne słupki A, Kamiq ma bardziej wyrazisty przedni spoiler i tylny dyfuzor, a Scala nieco subtelniejsze czarne detale z przodu. Model Fabia stwarza klientom wybór 16, 17 lub 18-calowych obręczy o specjalnych wzorach, a Skoda Kamiq i Scala Monte Carlo oferują 17- lub 18-calowe obręcze. Jednak podstawowe zasady wykończenia samochodów w wersji Monte Carlo zawsze pozostają takie same.

Dział kolorów i wykończeń w Skodzie przystępuje do pracy nad wyposażeniem serii Monte Carlo, gdy tylko dany model samochodu wejdzie w fazę rozwoju. – O wariantach lifestylowych, czy to seria Monte Carlo, RS, SCOUT, SPORTLINE czy LAURIN & KLEMENT, myślimy zawsze w kontekście innych standardów wyposażenia. Pozwala nam to na uwzględnienie elementów typowych dla tych wykończeń, tak, aby naprawdę uzupełniały projekt samochodu i podkreślały jego pożądany charakter – mówi Vránová.

W modelach takich jak Fabia Monte Carlo celem jest dopasowanie do siebie nadwozia i wnętrza samochodu. – Przyglądamy się kolorom i zastosowanym materiałom, które muszą się wzajemnie uzupełniać i podkreślać sportowy charakter samochodu – wyjaśnia Vránová. Projektanci mają zasadniczo wolną rękę podczas kompletowania wyposażenia modelu samochodu z emblematem Monte Carlo. Najważniejszy jest efekt końcowy, a w przypadku tej specjalnej serii, ogólny sportowy charakter auta. – Staramy się stosować jednolitą strategię do każdego modelu Monte Carlo i używać tych samych lub podobnych materiałów. Ale oczywiście każda nowa generacja modelu zawsze pozwala nam iść trochę dalej – mówi Vránová.

Tak jest również w przypadku nowej Skody Fabia Monte Carlo. Po raz pierwszy na tapicerce deski rozdzielczej zastosowano miękki materiał z ozdobnymi przeszyciami, podobnie jak na podłokietnikach drzwi przednich. Jest to skóra ekologiczna z efektem włókna węglowego. Materiał ten jest następnie uzupełniany detalami w kolorze metalicznej czerwieni, w tym ozdobnymi wykończeniami na desce rozdzielczej, części konsoli środkowej i klamkach drzwi. Odświeżono także sportowe fotele ze zintegrowanymi zagłówkami i nową tapicerką Monte Carlo. – Udało nam się osiągnąć podobne współgranie materiałów, jak we wnętrzu modelu Enyaq iV – dodaje Vránová. Nowa Fabia Monte Carlo jest bardziej dynamiczna i młodzieńcza niż poprzednia generacja tej wersji.

Wyposażenie najwyższej klasy

Dynamiczne detale projektowe, wspaniałe kolory i unikalne materiały – poziom wyposażenia Monte Carlo jest porównywalny do tego z najwyższej półki. Obejmuje on automatyczną klimatyzację, skórzaną wielofunkcyjną kierownicę i inne skórzane elementy oraz szereg systemów bezpieczeństwa i wspomagania kierowcy. W Skodzie Fabia Monte Carlo znajdziemy m.in. reflektory i światła przeciwmgielne Bi-LED, nakładki na pedały ze stali nierdzewnej, oświetlenie wnętrza LED Ambiente, do dziewięciu poduszek powietrznych i opcjonalnie wirtualny kokpit z nowym bardziej sportowym wyglądem wyświetlacza, pakiet Travel Assist do półautomatycznej jazdy lub automatyczny asystent parkowania Park Assist.

Modele Skody w wersji Monte Carlo zapewniają wspaniałe wrażenia nie tylko pod względem estetyki, ale także przyjemne doznania podczas jazdy.