Aktualności

Mocny listopad marki Jeep na polskim rynku

Po udanym październiku, w listopadzie Jeep® zanotował w Polsce znaczący wzrost sprzedaży. Jest ona przeszło trzy razy wyższa od wyniku z tego samego okresu zeszłego roku. W efekcie amerykańska marka może się poszczycić dobrymi wynikami pierwszych rejestracji od stycznia do listopada, przekładającymi się na 2 054 nowe samochody marki Jeep jeżdżące po polskich drogach. Ta liczba zapewniła marce wzrost sprzedaży o 13% w segmencie samochodów osobowych i dostawczych, co potwierdza rosnącą popularność legendarnych aut z siedmioszczelinowym grillem w polskim krajobrazie motoryzacyjnym.

Bestsellerem w zeszłym miesiącu był najnowszy Avenger, którego wybrało 70 kierowców. Ten pierwszy produkowany w Polsce Jeep od dnia premiery zdobył już 14 prestiżowych nagród w Polsce i na świecie. Jest przedstawicielem popularnego segmentu B-SUV, który oferuje 100% zalet marki Jeep w rozmiarze dostosowanym do zatłoczonego miasta. Jego wszechstronność i charakterystyczny wygląd marki Jeep zostały wsparte najnowszymi technologiami i rozwiązaniami w zakresie wygody podróży, bezpieczeństwa i łączności ze światem, które sprawdzają się w codziennej eksploatacji. Pięć wersji wyposażenia, w tym najnowsza – przygotowana dla polskich klientów – limitowana wersja Winter Edition, ze starannie wyselekcjonowanym wyposażeniem zimowym oraz sumą korzyści do 13.450 zł, i optymalny wybór napędów pozwalają dostosować Avengera do indywidualnych potrzeb i stylu życia. Avenger jest dostępny w cenie od 99 900 zł za podstawową wersję z silnikiem benzynowym 1.2 Turbo. Na szczególną uwagę zasługują: pierwszy w gamie marki Jeep w pełni elektryczny napęd eMotor 400V o mocy 156 KM oraz, już wkrótce dostępna na polskim rynku, najnowsza wersja hybrydowa e-Hybrid 1.2T 100 KM, zestawiona z automatyczną, 6-biegową przekładnią dwusprzęgłową e-DCS6 ze zintegrowanym silnikiem elektrycznym 21 kW.

Drugie miejsce na liście listopadowych bestsellerów amerykańskiej marki zajął kompaktowy SUV – Compass, z wynikiem 44 sztuk. Compass pozostaje też najchętniej wybieranym przez Polaków modelem Jeepa w całym 2023 roku, ze sprzedażą na poziomie 770 sztuk. Od września jest dostępny w dwóch nowych wersjach limitowanych, skierowanych do polskich klientów – Adventure i Business Edition, z układem napędowym Plug-in Hybrid 4xe o łącznej mocy 190 lub 240 KM lub w wariancie e-Hybrid z silnikiem benzynowym o mocy 130 KM, wspomaganym silnikiem elektrycznym o mocy 20 KM. W zależności od wybranej wersji i układu napędowego pakiet korzyści dla klienta może wynieść nawet 49 000 zł.

Na trzecim miejscu w listopadzie uplasował się Renegade, jeden z najbardziej wyrazistych i bezkompromisowych modeli marki, łączących legendarnego ducha z przystosowaniem do jazdy po miejskiej dżungli. Jego bezkompromisowa, kanciasta bryła, słynny siedmioszczelinowy grill i 16-calowe koła z aluminiowymi felgami emanują siłą i solidnością, świetnie się spisując zarówno na bezdrożach, jak i zatłoczonych miejskich ulicach. Dostępny w trzech komfortowych wersjach wyposażenia i aż w trzech konfiguracjach silnikowych – z takimi samymi jednostkami Plug-in Hybrid 4xe oraz e-Hybrid jak większy brat Compass oraz dodatkowo oszczędnym, 120-konnym silnikiem benzynowym, stanowi doskonały wybór dla kierowców szukających pełnego charakteru B SUV-a. Renegade jest oferowany w atrakcyjnej cenie – już od 109 900 zł za wersję Longitude z silnikiem benzynowym 1.0 T3 Turbo. Dodatkowo klienci mogą skorzystać z licznych, wygodnych opcji finansowania.