Aktualności

Mercedes-Benz Citan i EQA z prestiżowymi wyróżnieniami

Mercedes-Benz, światowy lider branży motoryzacyjnej, z dumą ogłasza sukces w Profesjonalnym Teście Flotowym, realizowanym przez Stowarzyszenie Kierowników Flot Samochodowych. W ramach prestiżowego konkursu, marka zdobyła wyróżnienia w dwóch kluczowych kategoriach. Eksperci docenili model Mercedes-Benz Citan i Mercedes-Benz EQA. W tegorocznej, 14 już edycji wydarzenia, ocenianych było 66 modeli samochodów. Zwycięzców poznaliśmy 24 listopada na uroczystej gali w teatrze WAM w Warszawie.

Profesjonalny Test Flotowy SKFS to renomowany konkurs, w którym pojazdy są oceniane przez doświadczonych fleet managerów, zarządzających flotami o średnim nominale około 200 pojazdów. Do udziału zapraszani są wszyscy producenci, którzy kierują swoje oferty do klientów instytucjonalnych w Polsce. Kapituła PTF nominuje pojazdy uwzględniając podział na różne segmenty oraz rodzaje napędów (paliwa). Dzięki temu testy obejmują szeroki zakres pojazdów, umożliwiając kompleksową i rzetelną ocenę ofert dostępnych na rynku.
Mercedes-Benz EQA doceniony w segmencie elektrycznych SUV-ów

W segmencie C SUV, zwycięzcą w swojej kategorii został elektryczny model Mercedes EQA. SUV klasy premium nie tylko reprezentuje zaangażowanie marki w ekologiczne rozwiązania, ale także wskazuje na efektywność ekonomiczną i energetyczną, niskie koszty eksploatacji oraz innowacyjne rozwiązania technologiczne. Otrzymanie wyróżnienia w Profesjonalnym Teście Flotowym stanowi potwierdzenie, że Mercedes EQA prezentuje modelowe podejście do zrównoważonej mobilności.
Mercedes-Benz Citan – idealny dla biznesu

W segmencie lekkich pojazdów użytkowych (LCV), najwyższe wyróżnienie zdobył Mercedes Citan. To kompaktowy, ale wszechstronny model, idealnie sprawdzający się wśród małych i średnich przedsiębiorców. Warto docenić go za doskonałą manewrowość, efektywność paliwową oraz funkcjonalność. Mercedes Citan, jako reprezentant klasy premium w segmencie lekkich pojazdów użytkowych, ponownie udowadnia, że marka jest nie tylko liderem rynku luksusowych samochodów, ale także oferuje rozwiązania doskonałe dla biznesu.

– Celem wydarzenia jest dostarczenie rzetelnych informacji i porównań dotyczących pojazdów dostępnych na rynku, z uwzględnieniem ich przydatności dla biznesu, efektywności, bezpieczeństwa oraz innowacyjności. Otrzymanie nagród w dwóch kategoriach to dla nas ogromne wyróżnienie i potwierdzenie, że pojazdy Mercedes-Benz nie tylko spełniają, ale także wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów w kluczowych obszarach. Za to zaufanie ogromnie dziękujemy – mówi Piotr Seroka z Mercedes-Benz Polska.