Aktualności

KMP głównym partnerem Finału Otwartych Mistrzostw Polski modeli zdalnie sterowanych

klr_run3_grid_girls_0010Kia Motors Polska została Partnerem Finału Otwartych Mistrzostw Polski Modeli RC TamiyaCup. TamiyaCup to zawody organizowane głównie z myślą o dzieciach, których pasją jest modelarstwo kołowe RC (zdalnie sterowane samochody).

W celu zwiększenia świadomości i pozytywnego wizerunku marki Kia wśród najmłodszych i ich rodziców zostały specjalnie stworzone dwie klasy w których zawodnicy będą ścigać się zdalnie sterowanymi modelami Kia pro_cee’d i walczyć o Puchar Kia – organizatora Wyścigowych Mistrzostw Polski KIA LOTOS RACE. Kia Motors Polska od 10 już lat promuje sport motorowy organizując Samochodowe Mistrzostwa Polski KIA LOTOS RACE. Uczestnictwo koreańskiego producenta w finale Mistrzostw Polski modeli zdalnie sterowanych to udane przeniesienie marketingu sportowego związanego z KIA LOTOS RACE na trochę inny poziom i zgodnie z polityką Kia Youth Marketing dotarcie do najmłodszych, którzy już za kilka lat będą potencjalnymi klientami marki Kia.

TamiyaCup to finałowe zawody, na których dzieci ścigają się modelami zdalnie sterowanymi w skali 1:10 na specjalnie przygotowanym płaskim torze. Przed startem w finałach uczestnicy przechodzą przez cały proces przygotowawczy, na który składają się kilkugodzinne zajęcia edukacyjne pod okiem wyspecjalizowanych instruktorów, gdzie każdy uczestnik od podstaw uczy się składania całego modelu. Gdy już dzieci mają złożone swoje modele, wówczas uczą się jazdy i wreszcie uczestniczą w prawdziwych zawodach (wyścigach) stanowiących eliminacje mistrzostw. Finałowe zawody są de facto zwieńczeniem kilkumiesięcznych zmagań młodych zawodników.

Finał Otwartych Mistrzostw Polski Modeli RC TamiyaCup przeprowadzony zostanie w Centrum Handlowym Blue City podczas trzech dwudniowych spotkań. Pierwsze zawody odbyły się w przedostatni weekend majowy, kiedy to galerię handlową odwiedziło blisko 45 tyś osób. Druga runda zostanie rozegrana w dniach 4-5 lipca a ostatnia 29-30 sierpnia.

Wszyscy uczestnicy zawodów TamiyaCup w dwóch odrębnych klasach ścigać się będą specjalnie przygotowanymi przez Kia Motors Polska modelami pro_cee’d w skali 1:10. Tuż obok toru w towarzystwie pięknych hostess eksponowany zaś będzie prawdziwy samochód wyścigowy zbudowany na bazie modelu pro_cee’d GT, który na co dzień pełni rolę Safety Cara podczas wyścigów KIA LOTOS RACE. Auto napędzane jest turbodoładowanym silnikiem benzynowym o pojemności 1,6 litra i mocy przekraczającej 220 KM. Modyfikacjom poddane w nim zostały: zawieszenie, układ hamulcowy, układ wydechowy oraz dolotowy. Pojazd wyposażony jest w klatkę bezpieczeństwa i jak przystało na samochód wyścigowy posiada pełne wyposażenie sportowe.

Już w najbliższy weekend zapraszamy wszystkich pasjonatów modelarstwa zdalnie sterowanego do centrum handlowego Blue City gdzie pod fontanną zarówno dorośli jak i dzieci będą mogli przyłączyć się do grona  modelarzy dla których ściganie się modelami zdalnie sterowanymi stało się pasją. W trakcie imprezy organizatorzy wraz ze sponsorami przewidzieli oczywiście wiele dodatkowych atrakcji i nagród.