Aktualności

Kia zaprezentowała nowe Niro

Kia zaprezentowała Niro nowej generacji, które jest kolejnym dowodem na szybkie dążenie marki do objęcia pozycji światowego lidera i dostawcy zrównoważonych rozwiązań z zakresu mobilności. Nowe Niro, które jest integralną częścią coraz liczniejszej gamy przyjaznych dla środowiska modeli marki Kia, zaprojektowano od podstaw. Dzięki temu nowe Niro potrafi sprostać zróżnicowanym potrzebom konsumentów, którzy dbają o zrównoważony rozwój.

Nowe Niro, skonstruowane na platformie podłogowej trzeciej generacji, ma większe nadwozie, które zapewnia wiodące w klasie przestrzeń wnętrza i pojemność bagażnika. Najwyższej jakości i przyjazne dla środowiska materiały współgrają z minimalistycznie urządzoną kabiną i tworzą awangardową atmosferę. Wnętrze nowego Niro zasługuje na miano mobilnej przestrzeni, w której pasażerowie mogą się zrelaksować i cieszyć podróżą na jej każdym etapie. Nowoczesne cyfrowe wyświetlacze i elementy sterowania rozmieszczono optymalnie, aby maksymalnie zwiększyć komfort obsługi.

Sercem ekologicznego nowego Niro są trzy najnowszej generacji zelektryfikowane układy napędowe, które obejmują wersję hybrydową (HEV), hybrydową typu plug-in (PHEV) i elektryczną (BEV). Modele PHEV i BEV będą zaprezentowane w późniejszym terminie, bliżej ich rynkowego debiutu.

Niro w wersji HEV jest napędzane przez bardzo wydajny benzynowy silnik Smartstream o pojemności 1,6 litra, z bezpośrednim wtryskiem paliwa, ulepszonym układem chłodzenia i obniżonym tarciem. Jednostka napędowa zapewnia bardzo niskie zużycie paliwa – Niro HEV potrzebuje średnio tylko 4,8 l benzyny na każde 100 km.

„Nowa Kia Niro zapowiada kolejny krok na drodze do stania się dostawcą zrównoważonych rozwiązań z zakresu mobilności” – mówi Artur Martins, wiceprezes oraz szef marki i obsługi klienta na świecie w Kia Corporation. „Od początku naszą ambicją było stworzenie samochodu, który ułatwi ludziom prowadzenie zrównoważonego stylu życia. Dzięki przyjaznym dla środowiska materiałom, zaawansowanej technologii i szerokiej gamie bardzo wydajnych zelektryfikowanych układów napędowych, nowe Niro naprawdę potrafi sprostać temu wymaganiu”.

W Korei sprzedaż nowej Kia Niro w wersji HEV rozpocznie się w tym miesiącu. Na wybranych rynkach na świecie auto zadebiutuje jeszcze w tym roku.