Aktualności

Kia Rio po faceliftingu już marcu w polskich salonach

Kia Motors Polska opublikowała cennik oraz specyfikację modelu Rio po faceliftingu. Samochód dostępny będzie w 3 wersjach wyposażenia a jego ceny zaczynają się od 41 990 zł. Pierwsza dostawa zaplanowana jest na marzec 2015.

Ze sprzedażą 471.000 sztuk Kia Rio była w 2013 najpopularniejszym modelem koreańskiego producenta na świecie, a przy 56.821 samochodach wydanych klientom także i jednym z trzech bestsellerów Kia w Europie. W ramach modernizacji model 2015 otrzymuje lekki lifting wizualny, celem odświeżenia wyglądu zewnętrznego i wnętrza. Rio po faceliftingu jest dziełem pracującego pod nadzorem Petera Schreyera, Prezesa i Głównego Stylisty (CDO) Kia Motors Corporation zespołu projektantów w Korei.

Na restylizację nadwozia Rio 2015 składa się nowy design przedniego i tylnego zderzaka, lamp przeciwmgielnych oraz atrapy chłodnicy. Kabinę Rio rozjaśniają dodatkowe chromowane akcenty dekoracyjne oraz konsola centralna wykończona w kolorze fortepianowym. Liftingu zewnętrznego dopełniają trzy nowe wzory felg z lekkiego stopu w rozmiarze 15-, 16- i 17 cali. Paleta barw nadwozia poszerzyła się o błękit Urban Blue oraz kolor żółty Digital Yellow.

Korea jest światowym liderem w produkcji nowych technologii. Marka Kia natomiast ma bardzo ambitne plany bycia liderem w integracji nowych technologii z multimediami, które znajdują się na pokładzie samochodów. W tym też celu został zaprojektowany zupełnie nowy zestaw multimedialny KiaNaviSystem, który znalazł się w ofercie Rio 2015. System wyposażony jest w siedmiocalowy, kolorowy ekran dotykowy obsługiwany w języku polskim, kamerę cofania oraz slot karty SD na której przechowywane są mapy nawigacji. Kontynuując dotychczasową strategię promocji zestawów multimedialnych, cena pakietu KiaNaviSystem dla nowego Rio została ustalona na bardzo konkurencyjnym poziomie – 2.500 PLN (dla wersji L/XL). Cena zawiera również 7-letni plan darmowej aktualizacji map.

Oferta zmodernizowanej Rio w Polsce obejmować będzie cztery ekonomiczne silniki o mocy od 75 do 109 KM napędzające koła przednie za pośrednictwem pięcio- lub sześciostopniowej skrzyni manualnej lub czterostopniowej przekładni automatycznej.

Kia Rio produkowana jest w koreańskim zakładzie Kia Sohari, a w polskiej sieci sprzedaży spodziewana jest w pierwszym kwartale przyszłego roku. Cennik wersji sedan zostanie ogłoszony w grudniu.