Aktualności

Innowacyjna suszarka do samochodów Polskiej produkcji

Tradycyjne wycieranie pojazdów po myciu może odejść do przeszłości, to żmudny proces, który nierzadko prowadzi do drobnych zarysowań na lakierze. Ściereczki, ręczniki i irchy mogą stać się zbędne, dzięki pasji i wizji Piotra Butrymowicza oraz George’a Sredica. Ten duet wizjonerów z branży myjni samochodowych stworzył Fukę – bezpieczną, bezdotykową i łatwą w obsłudze suszarkę, która już niebawem pojawi się na najlepszych myjniach samoobsługowych w Polsce.

Kto kocha swoje auto, dba o nie regularnie

Wiemy, że każda niewysuszona smuga absorbuje więcej brudu i kurzu, które osadzają się na karoserii i niekorzystnie wpływają na jej stan. Z najpotężniejszą, bezdotykową suszarką do pojazdów na rynku ten problem znika raz na zawsze. Bo kiedy prędkość suszenia osiąga ponad 500 km/h, na masce nie zostaje nawet najmniejszy pyłek.

Fuka sprawdza się przy usuwaniu wody z trudno dostępnych miejsc, takich jak wlew paliwa, przestrzenie przy klapie bagażnika, felgi i przednia atrapa. Jej bezkonkurencyjna prędkość nie tylko skraca czas potrzebny na wysuszenie pojazdu, ale przede wszystkim gwarantuje doskonałe efekty – bez zacieków i białych kropel. Wydmuch powietrza o temperaturze wyższej o ok. 20°C od temperatury otoczenia pomaga utrwalić wosk na karoserii, nadając jej niesamowity połysk.

Ekologiczne podejście do pielęgnacji

Gdyby policzyć, ile szmat zużywamy rocznie, wycierając nasze samochody, wyszło by nam dużo śmieci. W dzisiejszym świecie, gdzie technologia i ekologia idą w parze, warto zastanowić się nad tym, jak dbamy o nasze samochody. Fuka to prosty wybór. Wybierając suszenie powietrzem zamiast tradycyjnego wycierania możemy zmniejszyć nasz ślad ekologiczny. „Urządzenie zostało tak pomyślane, aby zużycie prądu było wyjątkowo niskie – efektywność energetyczna to mniejsze rachunki za prąd i dbałość o środowisko” – podkreśla George Sredic, pomysłodawca i współtwórca Fuki.

Czysta przyjemność

Oryginalny, przykuwający wzrok, design, unikalne opcje kolorystyczne i rozwiązania świetlne LED sprawią, że suszenie samochodu staje się prawdziwą frajdą. „Funkcjonalność i komfort klienta są dla nas równie ważne, co nowoczesna estetyka i design. Fuka to prawdziwy game changer dla wszystkich, którzy traktują swoje samochody, jak członka rodziny. Jesteśmy z niej dumni” – mówi Piotr Butrymowicz, inicjator projektu.

Technologiczna precyzja z Polski

To innowacyjne urządzenie powstało w wyniku trzyletniego procesu R&D prowadzonego na uniwersytetach w Poznaniu i Pradze. Dzięki zastosowaniu zaawansowanych rozwiązań z dziedziny robotyki, dotąd niespotykanych w branży, Fuka wyróżnia się na tle innych tego typu urządzeń.

21-22 września 2023, podczas targów Car Wash Europe w Amsterdamie, Fuka miała swoją światową premierę. Testowe urządzenia zostały już zainstalowane w Ostrawie i Pradze, a pierwsza polska Fuka stanęła pod Poznaniem, w Swarzędzu. Jak mówią twórcy Fuki – to początek rewolucji w myjniach samoobsługowych nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie.