Motoryzacja to nasza pasja

Blog motoryzacyjny moto-przestrzen.pl | Testy samochodów, nowości, opinie

Aktualności

Hyundai przedstawia wizję zrównoważonej przyszłości

Hyundai pracuje nad osiągnięciem neutralności węglowej do 2045 roku. Naszą wizją jest „Postęp dla Ludzkości”, która opiera się to przede wszystkim na zapewnieniu powszechnie dostępnej mobilności przy jednoczesnym dążeniu do tworzenia bezemisyjnego świata. Elektryfikacja naszej gamy modelowej, wprowadzenie submarki IONIQ, ponad 20-letnie badania nad technologią wodorową, świadczą o tym, że konsekwentnie wytyczaliśmy kierunek zmian w dążeniu do bardziej zrównoważonego procesu produkcyjnego. Dzięki temu nasze przyszłe pokolenia będą mogły żyć bezpieczniej oraz nie będą musiały martwić się o zanieczyszczona przyszłość. Głęboko wierzymy, że na przemyśle motoryzacyjnym spoczywa wielka odpowiedzialność i możliwość podejmowania proaktywnych działań przeciwko zmianom klimatu.

E-Mobilność

Hyundai może się pochwalić najszerszą gama zelektryfikowanych napędów w Europie.
W naszej gamie dostępnych jest aż 15 zelektryfikowanych modeli osobowych i użytkowych z różnego rodzaju napędami alternatywnymi, od miękkiej hybrydy, hybrydy, hybrydy typu plug-in, poprzez napęd elektryczny bateryjny, aż po pojazdy z wodorowymi ogniwami paliwowymi. Modelami, które mają największy, wpływ na rynek są:

– KONA Hybrid, która odznacza się niesamowitą pojemnością oraz oszczędnością w swojej klasie.

– KONA Electric odznaczającą się jednym z najlepszych stosunków zużywanej energii do przejechanych kilometrów na jednym naładowaniu.

– TUCSON Hybrid & Plug-in Hybrid, czyli modele łączące ze sobą oszczędność miejskiego samochodu z uniwersalizmem prawdziwych SUV-ów.

– SANTA FE Hybrid & Plug-in Hybrid, które charakteryzują się elegancją na drodze oraz niskim poziomem spalania.

– IONIQ 5, czyli w pełni elektryczny model, który podbija wszystkie kraje, pokazując przy tym, że pełna elektryfikacja jest naszą przyszłością.

Hyundai stawia na rozwój technologii.

Technologie mobilności przyszłości, które są obecnie opracowywane przez Hyundaia, pozwolą ludziom prowadzić innowacyjny styl życia i zmienić sposób, w jaki dojeżdżają do pracy. Naszym celem jest stworzenie ekosystemu, który łączy wszystkie rodzaje mobilności – na ziemi i w powietrzu.

Miasta przyszłości, skoncentrowane na człowieku.

Wizja mobilnego miasta przyszłości obejmuje trzy rozwiązania z zakresu mobilności: miejską mobilność powietrzną (UAM), pojazdy specjalnego przeznaczenia (PBV) i hub, który zapewni kluczowe połączenie transferowe między tymi usługami, wraz z przestrzenią do wypoczynku i relaksu. Miejska mobilność powietrzna zapewnia podróże lotnicze na dłuższych dystansach przez miasto z jednego węzła do drugiego. W hubie pasażerowie mogą przesiąść się do pojazdów specjalnego przeznaczenia, które zapewnią transport naziemny pomiędzy punktami docelowymi.

Technologia z ludzkim sercem.

Hyundai zajmuje się badaniami i rozwojem robotów w oparciu o naszą wizję „Postęp dla ludzkości”. Dzięki naszej współpracy z Boston Dynamics, inwestycje i zaangażowanie Hyundaia w rozwój technologii robotyki weszły w nową, jeszcze bardziej dynamiczną fazę. Łącząc wiedzę techniczną zespołu Boston Dynamics z naszą wizją mobilności, na nowo zdefiniujemy przyszłość. Wierzymy, że wraz z ewolucją mobilności rozwija się także ludzkość.