Aktualności

GLC w służbie GOPR-u

fotograf: Michał Pawłowski; photographer: Michal PawlowskiMercedes-Benz wspiera Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe od 2011 roku. Tym razem polskie przedstawicielstwo przekazuje GOPR 8 egzemplarzy najnowszego modelu GLC. Samochody będą służyć ratownikom zarówno w codziennej pracy w górach, jak i przy prowadzeniu działań edukacyjno-szkoleniowych.

Mercedes-Benz Polska wspiera Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe od 2011 r. W szeregach GOPR-u służyło już kilkanaście egzemplarzy GLK, które pomagały ratownikom nie tylko do koordynowania akcji ratunkowych, ale i w organizacji kampanii społecznych – takich jak przeprowadzane wspólnie z Mercedesem akcje „Bezpieczna Zima” czy „Bądź bezpieczny”, promujące m.in. naukę pierwszej pomocy. Dotychczas GLK w barwach GOPR-u bez żadnej awarii pokonały łącznie dystans kilkuset tysięcy kilometrów.

Teraz Mercedes-Benz oddaje do dyspozycji GOPR-u 8 egzemplarzy najnowszego modelu GLC 220 d 4MATIC. Każdy z nich zaopatrzony jest w 2,1-litrowego turbodiesla o mocy 170 KM, 9-biegową skrzynię automatyczną 9G-TRONIC, stały napęd na obie osie, a także w elementy szczególnie przydatne w terenie – dynamiczne reflektory diodowe ILS i pakiet Off-Road, obejmujący osłonę podwozia oraz zawieszenie o zwiększonym prześwicie.

„Bardzo się cieszymy, że jako Mercedes-Benz możemy kontynuować udaną współpracę z GOPR. Jestem pewien, że nasz najnowszy SUV – GLC – będzie godnie kontynuował misję wypełnianą przez model GLK. Mam nadzieję, że te nowe samochody przyczynią się zarówno do zwiększenia bezpieczeństwa na górskich szlakach, jak i poprawią komfort pracy ratowników” – mówi Paweł Miszkowski, Dyrektor Marketingu Mercedes-Benz Polska.

Zdolności terenowe i precyzja prowadzenia Mercedesów – nawet na mokrej lub zaśnieżonej nawierzchni – to również zasługa ogumienia Bridgestone Blizzak LM80Evo. „Dzięki wieloletniej współpracy z Mercedesem nasze opony służą ratownikom GOPR w ich codziennej pracy. W tym roku wyposażaliśmy przekazane pojazdy w nasze bardzo wytrzymałe opony Bridgestone Blizzak LM80Evo. Zostały one zaprojektowane specjalnie z myślą o potrzebach współczesnych samochodów typu SUV i terenowych. Zamontowane w nowych Mercedesach GLC, z pewnością zapewnią komfort i bezpieczeństwo ich kierowcom oraz pasażerom” – mówi Przemysław Trzaskowski z firmy Bridgestone.

Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe jest stowarzyszeniem kultury fizycznej o zasięgu ogólnokrajowym. Swoje zadania statutowe, czyli niesienie pomocy w górach ludziom, których życie lub zdrowie są zagrożone, zapobieganie wypadkom w górach oraz ochrona środowiska górskiego, realizuje w ramach kilku grup regionalnych. Obecnie GOPR zrzesza około 1400 ratowników. Obszar, jaki zabezpiecza, obejmuje pasma gór polskich od Karkonoszy przez Jurę Krakowsko-Częstochowską aż po Bieszczady – łącznie to ponad 20 tys. km2. Tylko w tym roku ratownicy pogotowia wyjechali na pomoc do ponad 1100 osób.