Aktualności

Giulia Quadrifoglio wyróżniona przez Top Gear

160510_alfa-romeo_giulia-quadrifoglio_02Magazyn BBC Top Gear oraz publiczność wybrali nową Alfę Romeo Giulię w wersji Quadrifoglio „Samochodem Roku 2016″. Wersja Quadrifoglio jest najmocniejszym w historii, seryjnie produkowanym samochodem przeznaczonym do użytku cywilnego, i została ogłoszona zwycięzcą jednej z najbardziej prestiżowych nagród przyznawanych w branży motoryzacyjnej. To jednak nie wszystko: Quadrifoglio, flagowa wersja marki, wyposażona w nowy, benzynowy silnik V6 BiTurbo o mocy 510 KM i 600 Nm, wykonany w całości z aluminium, mogący przyspieszyć od 0 do 100 km/h w zaledwie 3,9 sekundy, zdobyła pierwszą nagrodę w kategorii „Samochód 2016 roku”, wyróżnienie, które w pierwszej edycji przyznano głosami publiczności.

Zespół magazynu Top Gear określił Giulię, jako „nowoczesny i innowacyjny samochód, o bardzo mocnych silnikach, znakomitej jakości prowadzenia i atrakcyjnym wyglądzie. Są to cechy, których oczekujemy od każdego samochodu jeżdżącego po drogach, a Giulia oferuje do tego jeszcze więcej”.

Alfa Romeo Giulia łączy doskonałe rozłożenie mas z innowacyjną architekturą z napędem na tył i oferuje w wersji Quadrifoglio najlepszy w tej kategorii stosunek masy do mocy – 2,99 kg/KM – dzięki zastosowaniu takich materiałów jak: włókno węglowe, z którego wykonany jest dach, pokrywa silnika, przedni wysuwany dolny spoiler Aero splitter, spoiler tylny oraz elementy boczne w listwach progowych. Masa wersji Quadrifoglio może jeszcze zostać dodatkowo zredukowana, dzięki dwom elementom dostępnym na zamówienie: węglowo-ceramicznym tarczom hamulcowym oraz fotelom Sparco z konstrukcją tylną z włókna węglowego.

W samochodzie występują ponadto wyszukane technologie, między innymi nowe i skuteczne systemy bezpieczeństwa aktywnego, takie jak: system ostrzegania o najeżdżaniu na poprzedzający pojazd (FCW), autonomiczny system awaryjnego hamowania (AEB) z czujnikiem ochrony pieszych oraz system ostrzegający przed zmianą pasa ruchu (LDW), które ostatecznie przyczyniły się do przyznania przez Euro NCAP 5 gwiazdek w ocenie bezpieczeństwa. Wynik 98% w ochronie dorosłych pasażerów, to jeden z najlepszych wyników osiągniętych przez jakikolwiek samochód, pomimo, że normy Euro NCAP zostały zaostrzone od 2015 roku.

W topowej wersji gamy, samochód ma automatyczną skrzynię biegów ZF z ośmioma biegami oraz kalibracją umożliwiająca zmianę biegów w zaledwie 150 milisekund w trybie Race.

Napęd wyposażony jest w sprzęgło „lock up”, które zapewnia kierowcy odczucie zdecydowanego zrywu, natychmiast po wrzuceniu biegu. Ponadto, w zależności od trybu DNA, nowa, automatyczna skrzynia biegów jest w stanie zoptymalizować płynność, komfort i łatwość jazdy we wszystkich warunkach eksploatacji, w tym również w mieście i pozwala jeszcze bardziej poprawić zużycie paliwa oraz emisję CO2 w porównaniu do wersji manualnej. W standardzie na kolumnie kierownicy montowane są aluminiowe łopatki zmiany biegów oraz zaawansowane pod względem technologicznym systemy, pozwalające na zmaksymalizowanie osiągów dynamicznych, takie jak system Alfa Chassis Domain Control (absolutna nowość w segmencie), system AlfaTM Active Aero Splitter i AlfaTM D.N.A. Pro z trybem Race.