AktualnościWyścigi samochodowe

Giermaziak zadowolony po treningu na Spa-Francorchamps

Kuba Giermaziak nie utracił świetnej formy po wakacyjnej przerwie. Polak w dobrym stylu rozpoczął weekend wyścigowy na torze Spa Francorchamps. Kierowca wspierany przez PKN ORLEN wykręcił w dzisiejszym treningu trzeci czas.

Zawodnik VERVA Racing Team przygotowywał się do niedzielnych zawodów, podczas których będzie walczył o utrzymanie przewagi w klasyfikacji generalnej. Wyjątkowa, belgijska pętla bardzo odpowiada naszemu rodakowi, co potwierdzają poprzednie wyniki. W 2011 roku Kuba Giermaziak we wspaniałym stylu wygrał wyścig prestiżowej serii Prosche Supercup na tym obiekcie.

Prognozy pogody na resztę weekendu, jak zawsze w tym rejonie są niepewne. Zawodnicy muszą więc być przygotowani na każde okoliczności. Obecny lider klasyfikacji generalnej czuje się jednak pewnie w swoim Porsche 911 GT3 Cup i celuje w zdobycie kolejnego podium w tym sezonie.

Kuba Giermaziak:

„Jestem zadowolony z dzisiejszej jazdy, choć oczywiście zawsze wolałbym być przed swoimi rywalami. Samochód prowadzi się dobrze, więc jestem spokojny o naszą formę. Nieco zdziwił nas fakt, że czasy spadły o około 3 sekundy w porównaniu z zeszłym rokiem. Wygląda na to, że przyczyną tego jest zmiana mieszanki opon. Jak zawsze w piątek tor oferował niską przyczepność, jednak wiem, że w następne dni będzie lepiej. Po każdym wyjeździe plasowaliśmy się w czubie stawki, dlatego jutro mam nadzieję na spokojne kwalifikacje, bez względu na pogodę.”