Motoryzacja to nasza pasja

Blog motoryzacyjny moto-przestrzen.pl | Testy samochodów, nowości, opinie

Aktualności

Eclipse Cross PHEV bestsellerem w czerwcu

Zgodnie z najnowszymi raportami Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego PZPM dotyczącymi liczby zarejestrowanych w Polsce nowych samochodów, hybrydowy model Mitsubishi Eclipse Cross PHEV był w czerwcu najpopularniejszym modelem SUV z napędem plug-in hybrid w naszym kraju. Zajmuje też w całym pierwszym półroczu drugi stopień podium w klasyfikacji SUV-ów PHEV popularnych marek i trzecie miejsce wśród wszystkich SUV-ów PHEV.

Nr 1, 2 i 3

Według opublikowanych niedawno danych PZPM model Mitsubishi Eclipse Cross PHEV – awangardowo stylizowany, przyjazny środowisku i oszczędny SUV coupe z unikatowym napędem 4×4 – elektrycznym i hybrydowym z możliwością ładowania baterii ze stacji szybkiego ładowania oraz zwykłego gniazdka – był w czerwcu najczęściej kupowanym samochodem SUV PHEV w Polsce.

Dane za okres od stycznia do czerwca 2022 roku wskazują, że ten model był drugim najczęściej wybieranym SUV-em PHEV popularnych marek – z wyłączeniem modeli premium.

Co więcej, w tym samym okresie – w ciągu pierwszych 6 miesięcy bieżącego roku – Mitsubishi Eclipse Cross PHEV znalazł się na 3. miejscu wśród wszystkich oferowanych na rynku SUV-ów z napędem PHEV.