AktualnościGry

EA Sports F1 23 podsumowuje rok na torach

Electronic Arts Inc. (NASDAQ: EA) upamiętnia zakończenie ekscytującego sezonu Formuły 1® 2023 i podsumowuje rok na torze w F1® 23. EA SPORTS™ przeanalizowało dane w grze*, ujawniając ulubione zespoły, kierowców, lokalizacje i popularne przedmioty fanów w oficjalnej grze FIA Formula One World Championship™. Za graczami F1® 23 pracowity rok, liczący 73 miliony wyścigów, 1 miliard okrążeń i 5,25 miliarda pokonanych kilometrów.

Trzykrotny mistrz świata i ambasador EA SPORTS, Max Verstappen, jest najczęściej wybieranym kierowcą. Za nim plasują się: siedmiokrotny mistrz świata Lewis Hamilton i ambasador F1® 23, Charles Leclerc. Zgodnie z tym, Red Bull był najpopularniejszym zespołem na starcie wśród graczy, z Mercedesem i Scuderia Ferrari na drugim i trzecim miejscu.

Bahrajn, Melbourne i Australia to ulubione lokalizacje wyścigów wynika z danych. Dodatkowo gracze chętniej wybierali tradycyjne tory niż uliczne. W grze pojawiło się ponad 4,5 miliona czerwonych flag, dzięki czemu wyścigi stały się bardziej ekscytujące i wymagające strategicznego podejścia. Odnotowano też ponad pół miliona prób w wyzwaniach Pro Challenges, w których fani próbowali pobić czasy okrążeń ustanowione przez prawdziwych kierowców F1®.

– Wyjątkowe wyniki Maxa Verstappena i dominacja Red Bulla na torze naznaczyły tegoroczny sezon. Bardzo interesujące jest to, jak zostało to odzwierciedlone w naszej grze poprzez wybory graczy. To niezwykle satysfakcjonujące widzieć intensywny poziom globalnego zaangażowania w F1® 23i to, jak dobrze zostały przyjęte nowe funkcje, takie jak czerwone flagi i wyzwania Pro. Z niecierpliwością czekamy na kolejny rok szybkiej rywalizacji i dostarczania jeszcze bardziej wciągających wrażeń naszym oddanym graczom na całym świecie – powiedział Lee Mather, starszy dyrektor kreatywny w Codemasters.