Motoryzacja to nasza pasja

Blog motoryzacyjny moto-przestrzen.pl | Testy samochodów, nowości, opinie

Aktualności

DS 7 Crossback już w sprzedaży

Od 2 lutego nowy model marki, DS 7 Crossback jest dostępny w sprzedaży w Polsce. Awangardowego SUV-a można zamawiać w jednej z czterech wersji wyposażenia.

Nowy SUV DS Automobiles został zaprezentowany w Genewie wiosną 2017 roku. DS 7 Crossback jest dostępny także w Polsce – premierowy pokaz tego modelu miał miejsce podczas grudniowych targów Fleet Market w Warszawie.

Ekskluzywny SUV segmentu C- DS 7 Crossback – to pierwszy z nowej generacji sześciu modeli jakie szykuje najmłodsza marka Grupy PSA. Model dostępny jest w czterech wersjach wyposażenia: Chic, Be Chic, So Chic i Grand Chic.

Przypomnijmy że wśród wielu systemów wspomagających kierowcę na pokładzie nowego SUVa marki znajdziemy m. in. DS ACTIVE SCAN SUSPENSION – czyli nowy układ zawieszenia o zmiennej sile amortyzacji i wielu trybach pracy, wykorzystujący z jednej strony informacje płynące z różnych czujników rozmieszczonych w samochodzie (przyspieszenia, prędkości, kąta skrętu kierownicy), a z drugiej dane z odczytu kamery umieszczonej w przedniej szybie, która skanuje profil nawierzchni drogi w odległości 20 metrów przed samochodem. Dzięki samochód stabilizuje się od razu po pokonaniu przeszkody. Stopień amortyzacji zostaje określony w odniesieniu do wcześniej uzyskanych danych z kamery, aby zapewnić jak najwyższy poziom komfortu i bezpieczeństwa użytkownikom samochodu.

Więcej o nowym DS 7 Crossback można przeczytać na stronie www.dsautomobiles.pl.