Motoryzacja to nasza pasja

Blog motoryzacyjny moto-przestrzen.pl | Testy samochodów, nowości, opinie

Aktualności

DS 7 Crossback E-Tense 4×4

DS Automobiles wprowadza do segmentu kompaktowych SUV-ów model DS 7 Crossback z napędem hybrydowym o potężnej mocy. W ten sposób DS Automobiles umacnia swoją pozycję w technologicznej awangardzie. Doskonałość francuskiego know-how wyraża się w DS 7 Crossback E-TENSE 4×4 w następujący sposób: 300 KM i 450 Nm momentu obrotowego, napęd na cztery koła, 50 kilometrów zasięgu w trybie w 100 % elektrycznym (w cyklu WLTP) i odzyskiwanie energii podczas zwalniania i hamowania.
Wszystkie nowe modele DS Automobiles, począwszy od DS 7 Crossback, będą zelektryfikowane.

Doskonałość zrodzona z odwagi. DS Automobiles staje się pierwszym producentem samochodów, który w segmencie kompaktowych SUV-ów klasy premium oferuje technologię benzynowego napędu hybrydowego wysokiej mocy.

DS 7 Crossback, który został wprowadzony do sprzedaży na początku 2018 roku, teraz otwiera się na zupełnie nowe obszary dzięki jedynemu w swoim rodzaju modelowi DS 7 Crossback E-TENSE 4×4. Po raz pierwszy w historii kompaktowy SUV jest napędzany trzema silnikami (1 spalinowy i 2 elektryczne) i łączy energię pochodzącą z paliwa z energią elektryczną pochodzącą z akumulatora trakcyjnego przystosowanego do ładowania z sieci.

Pod maską DS 7 Crossback E-TENSE 4×4 kryje się silnik benzynowy o mocy 200 KM (147 kW), który współpracuje z dwoma silnikami elektrycznymi o mocy 109 KM (80 kW) i automatyczna, 8-stopniowa, elektrycznie sterowana skrzynia biegów EAT8. Łączna moc wynosi 300 KM a łączny moment obrotowy 450 Nm, co ma szczególne znaczenie w samochodzie z napędem na cztery koła.

DS 7 Crossback E-TENSE 4×4 w trybie w 100% elektrycznym może pokonać dystans 50 kilometrów (w cyklu WLTP) i do 60 km (w cyklu NEDC) dzięki akumulatorowi o pojemności energetycznej 13,2 kWh. Jest to zasięg, który w zupełności wystarcza do pokonywania codziennych przejazdów typu „dom-praca-dom” w mieście lub na autostradzie, z prędkością do 135 km/h. Gdy akumulator rozładuje się lub gdy wymagana jest zwiększona skuteczność napędu, pałeczkę przejmuje silnik spalinowy.