Rajdy samochodowe

Dobry występ ORLEN Team w Baja Aragon

mail.google.comMarek Dąbrowski i Jacek Czachor zajęli ósme miejsce w silnie obsadzonym rajdzie Baja Aragon. Załoga ORLEN Team płynnie pokonała ostatni etap, zdobywając cenne punkty w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata FIA w rajdach terenowych.

Bezkonkurencyjny na hiszpańskich bezdrożach okazał się Nani Roma, który już po raz dziewiąty wygrał rajd Baja Aragon. Dwukrotny triumfator Dakaru w klasyfikacji generalnej wyprzedził o blisko trzy minuty Argentyńczyka Orlando Terranovę i o 3`20 Fina Mikko Hirvonena. Rewelacyjnie podczas szóstej rundy Pucharu Świata zaprezentował się duet Marek Dąbrowski i Jacek Czachor. Doświadczona załoga ORLEN Team płynnie pokonała wszystkie odcinki specjalne utrzymując równe tempo przejazdu.

„Przed startem dziesiąte miejsce mogłem brać w ciemno, dzisiaj jestem bardzo zadowolony z wyniku jaki osiągnęliśmy. W Hiszpanii rywalizowaliśmy na trudnych technicznie trasach z najlepszymi kierowcami na świecie, jadąc naszą wysłużoną rajdówką, a mimo to zajęliśmy ósme miejsce i zdobyliśmy cenne punkty w klasyfikacji generalnej. Czujemy delikatny niedosyt, zwłaszcza po wczorajszym dniu, kiedy pojechaliśmy bardzo dobre zawody. Przed nami kolejne eliminacje i przygotowania do Dakaru” – powiedział Marek Dąbrowski.

„To był bardzo dobry trening w kontekście naszych przygotowań do przyszłorocznego Dakaru. W porównaniu do zeszłorocznego startu, w tym roku pojechaliśmy zdecydowanie lepiej. Trasa choć trudna technicznie nie stanowiła dla nas problemu, a równa i płynna jazda przekładała się na dobre wyniki na poszczególnych OSach. Dzisiaj zabrakło trochę szczęścia i nie udało się obronić siódmego miejsca. Kończymy Baja Aragon na ósmym miejscu i ponownie punktujemy w Pucharze Świata” – dodał Jacek Czachor

Kolejny runda eliminacji Pucharu Świata Cross Country Rallies to rajd Hungarian Baja, który zostanie rozegrany w dniach 13 – 16 sierpnia.