Aktualności

Cztery premiery Mazdy podczas Poznań Motor Show

Aż cztery premierowe modele zaprezentowane zostaną na stoisku Mazdy podczas tegorocznych targów Poznań Motor Show, które odbędą się w dniach 30 marca – 2 kwietnia. Polskie debiuty Mazdy w Poznaniu przygotowane zostały dzięki staraniom poznańskich dealerów Mazda Voyager i Mazda Bednarscy przy wsparciu Mazda Motor Poland.

Nieodłącznym elementem targów motoryzacyjnych są premiery nowych modeli, a stoisko Mazdy zapowiada się w tej kategorii wyjątkowo. Mazda MX-30 R-EV, Mazda CX-60 e-Skyactiv Diesel, Mazda CX-5 M Hybrid 2023 oraz Mazda6 20th Anniversary będą gwiazdami stoiska w hali 5. Warto zwrócić uwagę, że niezwykle różnorodna technologia układów napędowych zdominuje w tym roku rozmowy wokół debiutów Mazdy. Po światowej premierze na początku roku, to właśnie podczas PMS 2023, po raz pierwszy w Polsce, w Maździe MX-30 R-EV zaprezentowany zostanie silnik Wankla służący jako generator energii elektrycznej. Emocje wzbudzi zapewne pierwszy w historii Mazdy sześciocylindrowy, rzędowy silnik Diesla o pojemności 3,3 litra, który zadebiutuje w Maździe CX-60. Wszystkich fanów marki powinna zainteresować także premiera seryjnego, inteligentnego systemu miękkiej hybrydy Mazda M Hybrid we wszystkich wersjach benzynowych Mazdy CX-5 udoskonalonych na 2023 r., a wielbiciele designu zwrócą zapewne uwagę na Mazdę 6 w niezwykłym kolorze lakieru Artisan Red, przygotowaną z okazji 20-lecia tego modelu na rynku.

Oprócz możliwości obejrzenia premierowych modeli każdy Klient, który odwiedzi targową ekspozycję, będzie mógł skorzystać ze specjalnej oferty na zakup nowego samochodu. Szczegóły będą dostępne wyłącznie u doradców na stoisku Mazdy.

„Obaj poznańscy dealerzy: Mazda Voyager i Mazda Bednarscy po raz pierwszy łączą siły na targach, by przy naszym wsparciu zaprezentować różnorodność modeli i rozwiązań technologicznych w naszej obecnej gamie. Dlatego na stoisku nie zabraknie także ikonicznej Mazdy MX-5, czy bestsellerowej Mazdy CX-30” – podkreśla Szymon Sołtysik, PR Manager Mazda Motor Poland.

„Premierowe technologie i rozwiązania Mazdy bazują na dostarczaniu przyjemności z prowadzenia, designu nadwozia w duchu filozofii Kodo – Dusza Ruchu i ze znajomym poczuciem otwartości i harmonii przestrzeni w kabinie skupionej na kierowcy oraz pasażerach. Nigdy wcześniej nasi klienci Mazdy nie mieli do wyboru tak wielu modeli z tak szerokim wachlarzem napędów. Ten wybór, charakterystyczny dla marek premium, daje każdemu odpowiedź na potrzeby” – dodaje Sołtysik.

Prezentacja premierowych modeli i rozwiązań Mazdy

Mazda MX-30 R-EV

Zaledwie dwa miesiące po premierze światowej na targach Brussels Motor Show, Mazda zaprezentuje w Poznaniu nowe wcielenie silnika Wankla w modelu MX-30 R-EV. W przeciwieństwie do poprzednich zastosowań, silnik ten nie napędza bezpośrednio kół samochodu, tylko służy jako generator energii elektrycznej magazynowanej w akumulatorze o pojemności 17,8 kWh używanej do zasilania elektrycznego motoru o mocy 125 kW. W Poznaniu pojawi się wersja Edition R, która wyróżnia się czarnym lakierem Jet Black z kontrastowymi słupkami w kolorze bordowym (Maroon Rouge), czarnym wnętrzem oraz stosownymi emblematami zdobiącymi nadwozie samochodu i zagłówki przednich foteli.

Ciekawostką jest fakt, że ceny Mazdy MX-30 R-EV zaczynają się od tego samego poziomu, co w pełni elektrycznej Mazdy MX-30 – 161 100 zł – to daje klientowi pełną swobodę w podjęciu decyzji zakupowej pomiędzy tymi dwoma wariantami.

Mazda CX-60 Diesel

Najnowszy flagowy model Mazdy w Europie – CX-60 – zadebiutował w minionym roku z pierwszym dla marki napędem hybrydowym typu plug-in, z miejsca stając się jednym z najchętniej wybieranych samochodów z tym napędem w Polsce. Teraz przyszedł czas na kolejny wariant napędowy – pierwszy w historii Mazdy sześciocylindrowy, rzędowy silnik Diesla o pojemności 3,3 litra, który debiutuje w Polsce w dwóch wariantach mocy – 200 i 254 KM. Dzięki układowi Mazda M Hybrid i unikatowej dla Mazdy technologii spalania wewnątrz cylindra DCPCI (Distribution-Controlled Partially Premixed Compression Ignition), silnik 3,3 e-Skyactiv D odznacza się niezwykle niskim zużyciem paliwa na poziomie 5l/100 km i emisją CO2 zaledwie 128 g/km. Jednocześnie Mazda CX-60 z nowym silnikiem Diesla może pociągnąć przyczepę hamowaną o dopuszczalnej masie całkowitej 2500 kg. Na Poznań Motor Show będzie można zobaczyć Mazdę CX-60 zarówno z napędem PHEV, jak i dieslem, obie w różnych, topowych wariantach wyposażeniowych – Homura i Takumi.

Mazda CX-5 M Hybrid 2023

Światowy bestseller Mazdy, który od 2012 r. trafił na drogi w ponad 4 mln egzemplarzy, właśnie został poddany udoskonaleniom na 2023 r. Największą nowością, obok wprowadzenia do gamy lakierów nowego koloru Rhodium White, jest pojawienie się seryjnego, inteligentnego systemu miękkiej hybrydy Mazda M Hybrid o napięciu 24V we wszystkich wersjach benzynowych Mazdy CX-5. To rozwiązanie, stosowane już w Maździe 3 i CX-30 z silnikami benzynowymi, pozwala odzyskiwać energię elektryczną podczas zwalniania i hamowania, magazynować ją w akumulatorze litowo-jonowym i wykorzystywać do zasilania urządzeń pokładowych podczas postoju np. na czerwonym świetle oraz zasilać silnik elektryczny małej mocy wspomagający jednostkę benzynową podczas ruszania.

Mazda6 20th Anniversary

Ikona marki Mazda, jeden z najbardziej rozpoznawalnych modeli w Polsce – Mazda6 – obchodzi w tym roku jubileusz 20 lat obecności na rynku. Z tej okazji przygotowana została specjalna wersja rocznicowa, która uświetni tę okazję. Mazda6 w edycji jubileuszowej otrzymała nowy, specjalny lakier nadwozia – Artisan Red, który dołączył do trzech innych lakierów przygotowanych metodą Takuminuri: Soul Red Crystal, Machine Grey oraz Rhodium White. Samochód dostępny jest w Polsce w limitowanej serii 100 sztuk jako sedan i kombi, wyłącznie z silnikiem benzynowym 2,5 Skyactiv-G o mocy 194 KM połączonym z automatyczną, sześciostopniową skrzynią biegów.