Motoryzacja to nasza pasja

Blog motoryzacyjny moto-przestrzen.pl | Testy samochodów, nowości, opinie

Aktualności

Czterokolorowy VW Harlekin dla WOŚP na aukcji Bidcar.pl

VW Polo Harlekin – najbardziej kolorowy z seryjnie produkowanych samochodów – do wylicytowania na Bidcar.pl. Cały dochód z licytacji wesprze Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Aukcja VW Polo Harlekin trwa od 24 do 31 stycznia na Bidcar.pl/harlekin. Cena wywoławcza: 100 zł. Aby wziąć w niej udział wystarczy założyć konto na platformie. Na stronie z aukcją można zapoznać się ze szczegółowym raportem rzeczoznawcy opisującym stan techniczny samochodu, liczną dokumentacją zdjęciową oraz raportem z historią pojazdu. 29 stycznia Harlekin stanie na wrocławskim rynku podczas finału WOŚP. Cała wylicytowana kwota za Harlekina oraz prowizja aukcyjna trafią na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Volkswagen Polo Harlekin to wyjątkowy samochód – każdy z elementów nadwozia polakierowany jest w jednym z czterech kolorów: żółtym, zielonym, niebieskim lub czerwonym, kontrastowym do innych otaczających go elementów.

Zainspirowani nazwą Najpiękniejszego Festiwalu Świata, ochrzciliśmy naszego Harlekina Polo’and’Rock. Festiwal i VW Polo Harlekin są równolatkami. Łączy ich też zamiłowanie do kolorów. Wizualnie Harlekin to auto wyjątkowe, a sam jego widok wywołuje uśmiech. Tak, jak działalność Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dlatego też uznaliśmy go za idealnego kandydata na aukcję wspierającą tegoroczny finał WOŚP – mówi Artur Kopania, współzałożyciel Bidcar.pl i jeden z pomysłodawców aukcji Harlekina.

Historia Harlekina

Początkowo nie miał on być produkowany seryjnie. Kilkadziesiąt pierwszych egzemplarzy wykonano w latach 1994-1995 tylko w celu promocji VW Polo trzeciej generacji. Jednak oryginalna kolorystyka spotkała się z wielkim zainteresowaniem klientów, którzy dopytywali u dealerów, a nawet w głównej siedzibie producenta w Wolfsburgu, o możliwość kupienia właśnie takiego egzemplarza Polo.

Jesienią 1995 Volkswagen podjął decyzję o produkcji tysiąca kolorowych polówek. Każdy nabywca auta z tej puli otrzymywał certyfikat i brelok z numerem zakupionego egzemplarza. Ale popyt nie ustawał, więc produkcję kontynuowano i ostatecznie do końca 1997 r. powstało 3.100 Harlekinów.

Gorąco zachęcamy wszystkich do włączenia się w licytację. To samochód, na którego widok nie sposób się nie uśmiechnąć – szczęśliwy zwycięzca licytacji zostanie nie tylko właścicielem Volkswagena Polo III generacji w limitowanej edycji. Będzie mógł też jeździć nim z dumą wynikającą ze wsparcia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – w co głęboko wierzymy – pokaźną sumą. Już teraz gratulujemy pomysłodawcom aukcji i trzymamy kciuki za jej sukces! – zachęca Hubert Niedzielski, kierownik ds. PR marki Volkswagen.

Harlekin do kupienia na Bidcar.pl

Egzemplarz, który można będzie licytować na Bidcar.pl, został wyprodukowany 29 stycznia 1996 – zjechał z taśmy dokładnie 27 lat przed tegorocznym finałem WOŚP. Auto jest gruntownie sprawdzone pod kątem stanu technicznego. Przeprowadzono wszelkie niezbędne naprawy oraz wymieniono płyny i filtry.

Najwięcej pracy włożono jednak w to, co wyróżnia Harlekina – karoserię. Wszystkie ubytki zostały uzupełnione i każdy uszkodzony element na nowo polakierowano zgodnie z pierwotną kolorystyką. Dodatkowo pomalowane zostały felgi, a oryginalna niebieska obręcz kierownicy oraz gałka zmiany biegów zostały odświeżone (podobnie jak całe wnętrze). Całość uzupełniają wykonane na zamówienie dywaniki oraz mata bagażnika.

To nie pierwsza nasza aukcja charytatywna i nie pierwsze wsparcie WOŚP. W zeszłym roku, jako Poleasingowe.pl, na 30. finał, odnaleźliśmy i odrestaurowaliśmy 30-letniego Forda Sierrę. Taki sam model, z tego samego roku i w takim samym kolorze jak sierra, którą jeździł podczas 1. finału WOŚP Jurek Owsiak. Samochód, na widok którego Owsiakowi zakręciła się łezka w oku, został wylicytowany za 100 099 zł – wspomina Artur Kopania. – Liczymy na to, że i Polo Harlekin doczeka się nie mniejszej kwoty – dodaje.