Aktualności

Bookmark and Share Alfa Romeo 4C: dowiedz się o niej więcej poprzez „Augmented Reality"

Alfa Romeo i Mopar®, marki od zawsze ukierunkowane na nowe możliwości wyznaczane przez cyfrowe technologie, prezentują mobilną aplikację wykorzystującą „augmented reality” („AR+”) z instrukcją obsługi samochodu dla modelu Alfa Romeo 4C.

Powstała we współpracy z SEAC02, czołową firmą zajmującą się tworzeniem oprogramowania wirtualnej rzeczywistości i „augmented reality” instrukcja supersamochodu staje się interaktywna.

„Alfa Romeo InfoMobile”, bezpłatna aplikacja Customer Care przeznaczona dla Klientów Alfa Romeo została udostępniona w App Store i Google Play aktualnie w pięciu językach (włoskim, angielskim, francuskim, niemieckim i hiszpańskim).

W porównaniu do tradycyjnej Instrukcją obsługi samochodu, dostarczanej wraz z pojazdem również w formacie elektronicznym na DVD lub na nośniku USB, Klient Alfy Romeo 4C będzie mógł szybko, prosto i intuicyjnie uzyskać najważniejsze informacje o tym modelu, korzystając ze swojego smartfona.

Po wybraniu symbolu „AR+” znajdującego się w instrukcji obsługi samochodu aplikacji i skierowaniu kamery telefonu na określone elementy Alfy Romeo 4C, wskazane na przycisku „Help”, użytkownik ma możliwość uzyskania szerszej informacji, wykorzystując treści multimedialne.

Dokładnie mówiąc, można „wykadrować” ponad 1000 punktów Alfy Romeo 4C: każdy element jest rozpoznawany pod wieloma kątami i w różnych warunkach oświetlenia, co w sumie daje 33 „hot spoty” (czułe punkty). Wystarczy na przykład wykadrować korek oleju silnika, aby dowiedzieć się, kiedy należy wymienić olej i jakiego użyć albo skierować kamerkę na koła, aby znaleźć prawidłowe ciśnienie opon czy też na dźwignię tempomatu, aby dowiedzieć się, jak z niego korzystać.

Poza tym, dostępna jest absolutna nowość: 4 „zaawansowane hot spoty” obejmujące treści interaktywne i multimedialne. Pierwszy dedykowany jest skrzyni biegów Alfa TCT i umożliwia interakcję z centralnym sterowaniem skrzyni, a dzięki filmikowi, można dowiedzieć się, jak korzystać z funkcji „Launch Control”. Drugi „hot spot” to „selektor jazdy Alfa DNA” ze szczegółową prezentacją 4 trybów: Natural, Dynamic, All Weather i Alfa Race. Następny dedykowany jest radioodbiornikowi i wyjaśnia wszystkie jego funkcje oraz prawidłowe konfiguracje, dzięki „Quick Start Guide”. Ostatni koncentruje się na „zestawie wskaźników TFT”.

Wszystkie treści Instrukcji obsługi do „AR+” znajdują się „w chmurze” („cloud”) – to znaczy użytkownik może ściągać tylko te, które go interesują w danej chwili. Mogą one być zdalnie aktualizowane w czasie rzeczywistym, dzięki czemu cały czas dostępna jest najnowsza wersja instrukcji obsługi. Warto podkreślić, że platforma jest wyjątkowo elastyczna: istnieje możliwość dodawania instrukcji do nowych samochodów lub nowych czułych punktów poszczególnych modeli bez konieczności aktualizacji aplikacji, ale poprzez wysłanie informacji do użytkownika o dostępności nowych informacji.

Tak więc, nowości oferowane przez Customer Care i Technical Service – działy Mopar® zajmujące się obsługą Klientów oraz oficjalną siecią Dealerów i Autoryzowanych Stacji Obsługi – spełniają oczekiwania Klientów coraz bardziej zwracających uwagę na możliwości rozszerzonej rzeczywistości proponowane przez mobilne aplikacje, a które znalazły już zastosowanie w katalogach produktów, w reklamie i na tablicach reklamowych.

Dzięki nowej, interaktywnej Instrukcji Obsługi Alfy Romeo 4C rozwijają się usługi oferowane przez mobilną aplikację Customer Care, dedykowaną Klientom Alfa Romeo, a która na dzień dzisiejszy odnotowała prawie 95.000 pobrań. „Alfa Romeo InfoMobile” jest dostępna bezpłatnie w 15 krajach europejskich na iOS i Android i oferuje obsługę oraz informacje o produktach i usługach.

Wśród głównych usług dostępnych na „Alfa Romeo InfoMobile” na szczególną uwagę zasługują: „Znajdź Dealera ” pozwalającą znaleźć najbliższą stację dealerską lub ASO oraz ustalić, czy dana stacja obsługuje 4C; „Stacje benzynowe oferujące CNG i LPG” pozwalającą znaleźć najbliższą stację benzynową; „Nowości i promocje”, by być na bieżąco z nowościami oferowanymi przez markę; wreszcie „Pomoc drogowa „, niezbędna do uzyskania pomocy w sytuacjach awaryjnych. Korzystając z funkcji „Kontakt” można też dotrzeć do działu Obsługi Klienta bezpośrednio z aplikacji, używając numeru Infolinii lub formularza kontaktowego, lub, na razie tylko we Włoszech, przez Twittera na stronie Alfy Romeo.