Aktualności

BMW obsypane nagrodami

P90133047-lowResW plebiscycie „BEST CARS 2015” zorganizowanym dla swoich czytelników przez magazyn „auto motor und sport” triumf w klasie wyższej odniosło BMW serii 5, potwierdzając po raz kolejny swą dominację z poprzednich lat.

Czytelnicy obierali BMW serii 5 najlepszym samochodem biznesowym pięć razy pod rząd od 2011 r. Ponadto do BMW powędrowała niezwykle prestiżowa nagroda za wyjątkowo innowacyjne osiągnięcia technologiczne – International Paul Pietsch Award otrzymało BMW i8 – w rok po podobnym triumfie modelu i3. Ceremonia wręczenia nagród odbyła się w Stuttgarcie.

Wybierane od wielu lat jako najpopularniejszy samochód dla celów biznesowych BMW serii 5 po także w tym roku zostało nagrodzone tytułem „BEST CARS 2015” w segmencie aut klasy wyższej, co stanowi potwierdzenie wielkich sukcesów odnoszonych przez ten samochód na całym świecie. Znajdując 373 053 nabywców w roku 2014, BMW serii 5 okazało się najlepiej sprzedającym się samochodem swej klasy na świecie – którą to pozycję zajęło także w roku 2013. W zdobyciu pozycji lidera rynkowego i bestsellera w klasie pomogła ogromna paleta wydajnych i mocnych wariantów silnikowych, słynne własności jezdne, inteligentny napęd na cztery koła xDrive, innowacyjne usługi mobilne i ekskluzywne aplikacje BMW ConnectedDrive, a także trzy wersje nadwoziowe.

Również nagroda International Paul Pietsch Award po raz kolejny przyznana została modelowi BMW – otrzymało ją za najbardziej innowacyjną koncepcję technologiczną BMW i8, które tym samym dołączyło do modelu BMW i3, który tak samo został wyróżniony rok wcześniej. BMW i8 przekonało do siebie przeszło 50% jury składające się z 28 redaktorów naczelnych międzynarodowych magazynów biznesowych z 21 krajów.

Konkurs „BEST CARS” organizowany jest dorocznie przez magazyn biznesowy „auto motor und sport”. Jest to jedna z najważniejszych nagród motoryzacyjnych w Niemczech, wysoko ceniona przez producentów aut. W roku 2015 czytelnicy wybierali już po raz 39. Nominowanych było 386 samochodów w 11 kategoriach. W plebiscycie wzięło udział 112 471 czytelników.